Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Nisan Ayında Çıkacak En Büyük Video Oyunları

Bu ay, Nintendo Switch, PC, PlayStation ve Xbox platformlarında birbirinden keyifli oyunların piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İşte Nisan 2024’te çıkacak en büyük video oyunları:

Anonymous Hacker Simulator

 • Çıkış Tarihi: 3 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC

Bilgisayar korsanlarının siber dünyasına hoş geldiniz! 3 Nisan 2024’te PC platformunda yayınlanacak olan Anonymous Hacker Simulator, size en derin sırları çözebilecek güce sahip olan bir hackerın ayak izlerini takip etme fırsatı sunuyor.
Akıcı ve gerçekçi hackerlik deneyimi sunan oyunda, kendinizi hacker topluluğunun derinliklerinde bulacaksınız. Para kazanarak ve rütbenizi yükselterek yeni yazılımlar, araçlar ve hacking yöntemlerinin kilidini açacak, değişen zorluklarla yüzleşirken stratejilerinizi ayarlayacak ve gelişmiş güvenlik sistemlerini aşmaya çalışacaksınız.

Hedeflerinizi belirlerken kamuoyunda önemli kişileri hacklemek ve trollük yaparak çevrimiçi varlıklarını etkilemek de mümkün olacak. Vladimir Pootin ve Elon Musk gibi isimlerin sırlarını ortaya çıkararak, internetin kontrolünü ele alabilir ve dinamik bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Children of the Sun

 • Çıkış Tarihi: 9 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC

9 Nisan 2024’te PC platformunda yayınlanacak olan Children of the Sun, öfkeyle yanıp tutuşan bir kadının hikayesini anlatıyor. Bu kadın, tek başına bir savaşa girişerek Tarikat adlı gizemli örgüte karşı mücadele ediyor ve onların liderini avlamak için tehlikeli bir göreve atılıyor. Ancak, bu savaş sırasında kadın, Tarikat’ın ardındaki karanlık gerçeği ve tarikatçıların işlediği vahşi suçları keşfedecek.

Oyun, üçüncü şahıs taktiksel bulmaca ve nişancı türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular, her bir kurşunu dikkatle kontrol ederek, gittikçe karmaşıklaşan ve zorlaşan seviyelerde Tarikat üyelerini avlamak için mücadele ediyor. Tuzakları tetikleyerek düşmanları etkisiz hale getiriyor ve çevreyi avantajlarına kullanarak savaşıyorlar. Her bir atılan kurşunun değerli olduğu bu oyunda, acımasız isabetlilik ödüllendiriliyor ve Tarikat’ı devirmek oldukça tatmin edici bir deneyim sunuyor.

Broken Roads

 • Çıkış Tarihi: 10 Nisan 2024
 • Platform(lar): PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

10 Nisan 2024’te yayınlanacak olan Avustralya yapımı oyun Broken Roads, uzun bir geliştirme sürecinin ardından nihayet oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Bu oyunda, kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup gezgini kontrol ediyorsunuz.

Broken Roads, klasik CRPG türünden esinlenerek, oyunculara zorlu seçimler ve etkileyici bir dünya sunmayı hedefliyor. Oyun, Fallout gibi öncülerden ilham alarak, oyunculara düzenli bir dünya inşası ve eylemlerinin pek çok sonucunu tahmin etme şansı veriyor. Bu sayede, oyuncuların her kararı ve eylemi, hikayenin gidişatını ve karakterlerin kaderini belirleyebiliyor.

Ereban: Shadow Legacy

 • Çıkış Tarihi: 10 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC, Xbox Series X/S, Xbox One

10 Nisan 2024’te çıkacak olan Ereban: Shadow Legacy, unutulmuş bir ırkın son üyesi olan Ayana’nın hikayesine odaklanan yüksek tempolu bir platform oyunudur. Oyun, mistik gölge güçlerini ve ileri teknoloji cihazlarını kullanarak geçmişinde saklı olan gerçeği ortaya çıkarmaya çalışan Ayana’nın maceralarını konu alıyor.

Shadow Legacy, oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Oyunda, Shadow Merge becerisiyle gölgelerle birleşerek eşi benzeri görülmemiş bir gizlilik ve hareket kabiliyeti elde edebiliyorsunuz. Gölgelere dalıp duvarlarda tırmanabilir, ulaşılamayan yerlere ulaşabilir ve düşmanlardan kaçarken gizlenip pusu kurabilirsiniz.

Harold Halibut

 • Çıkış Tarihi: 10 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Harold Halibut, uzayda bir okyanusta suyun dibine batıp kalmış, şehir büyüklüğündeki bir uzay gemisinde geçen hayatın ve dostluğun hikayesini konu alıyor. Bu göz alıcı retro ve gelecek temalı dünyada, “evin” gerçek anlamını arayan Harold’a katılın.

Harold Halibut, garip ve yaratıcı bir şekilde benzersiz bir dokunuşa sahip olan bir oyundur ve Nisan 2024’te çıkacak önemli oyunlar listesinde yer almayı hak ediyor. Bu macerada, batık bir uzay gemisinde yaşayan ve içinde bulunduğu koşulları anlamaya çalışan Harold’ı kontrol ediyorsunuz. Oyunun sadece benzersiz bir dayanağı yok, aynı zamanda el yapımı sanat tarzı sayesinde de inanılmaz derecede dikkat çekici.

Her nesne, öğe ve manzara oyunda elle oluşturulmuş ve ardından 3D olarak taranmıştır; bu da oyuna gerçekçi ve karmaşık bir his kazandırırken anında ilgi uyandırıyor. Harold Halibut’un, duygusal bir hikaye anlatımıyla, görsel olarak etkileyici bir deneyim sunması bekleniyor.

No Rest fort he Wicked

 • Çıkış Tarihi: 18 Nisan 2024 (Erken Erişim)
 • Platform(lar): PC

Moon Studios’un (Ori and the Blind Forest) yeni oyunu No Rest for the Wicked, Nisan 2024’te Steam Erken Erişimine girmeye hazırlanıyor. Bu orta çağ aksiyon RPG’sinde, oyuncular, bir kutsal savaşçılar tarikatının üyeleri olarak, Veba’ya karşı mücadele etmek için yola çıkıyorlar.

Oyun, oyuncuların dövüş becerilerini ustalaşmalarını ve aynı zamanda bir politika ağı üzerinde çalışmalarını gerektiriyor. Bu tehlikeli dünyada hayatta kalmak için zanaat yapmayı öğrenmek ve canavarları yenmek için stratejik seçimler yapmak da gerekiyor. Ancak dikkatli olun, çünkü bazı canavarlar, eski arkadaşlarınızın bile arasında olabilir.

No Rest for the Wicked, Erken Erişim’e girecek ve oyun geliştirilip “mevcut en iyi ARPG’lerden biri” haline gelene kadar burada kalacak.

Tales of Kenzera: Zau

 • Çıkış Tarihi: 23 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Tales of Kenzera: Zau, babasının hayatını kurtarmak için Ölüm Tanrısı ile pazarlık yapan genç bir savaşçının hikayesini anlatan heyecan verici bir bulmaca platform oyunu / Metroidvania‘dır. Geliştirici Abubakar Salim’in önderliğinde, bu oyun Bantu mitolojisinden ilham alarak taze ve yaratıcı bir dünya yaratma fırsatını sunuyor.

Oyunun geliştiricisi Abubakar Salim, kendi babasının yasını tutma ve duygularını anlatma fırsatını bulduğu bu projede, oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca, Assassin’s Creed Origins’in unutulmaz karakteri Siwalı Bayek’e sesini veren aktör olarak tanınan Salim’in, Tales of Kenzera: Zau’da duygusal derinlik ve heyecan verici macera sunacağına dair büyük beklentiler var.

Stellar Blade

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2024
 • Platform(lar): PlayStation 5

Stellar Blade, Kore stüdyosu Shift Up tarafından geliştirilen ve 2021’deki PlayStation Showcase etkinliği sırasında tanıtılan bir hack-and-slash aksiyon-macera oyunudur. Oyun, uzaylı ordularından kaçan insanların Dünya’yı koruma görevini üstlendiği bir macerayı konu alacak. Tamamen yeni bir anlatıya sahip olan Stellar Blade, Shift Up’ın ilk konsol oyunu olarak PlayStation 5 platformunda oyuncularla buluşacak.

Sand Land

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S

Sand Land, efsanevi manga yaratıcısı Akira Toriyama’nın aynı adlı eserinden uyarlanan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Beelzebub adlı genç ve şeytani bir kahramanın, su kıtlığıyla vurulmuş bir çorak araziyi geçmek için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Akira Toriyama’nın imzasını taşıyan Sand Land, Dragon Ball gibi popülerliğe erişemese de, benzersiz hikayesi ve etkileyici kıyamet sonrası atmosferiyle büyük beğeni toplamıştır. Oyun, oyuncuları suyun bolca aktığı Efsanevi Kaynak’a ulaşmak için bir maceraya çıkaracak.

Manor Lords

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC

Manor Lords, bir ortaçağ lordunun hayatını deneyimlemeni sağlayan bir strateji oyunudur. Oyunun başında sahip olduğun köyünü canlı bir şehre dönüştür, kaynakları ve üretim zincirlerini yönet ve fetihler düzenleyerek topraklarını genişlet.

14. yüzyılın sonlarına ait Frankonya sanatından ve mimarisinden ilham alan Manor Lords, mümkün olan her yerde tarihsel doğruluğa öncelik vererek hem oynanış mekaniklerine hem de görsellere gerçekçilik kazandırıyor. Dünyayı daha özgün, renkli ve inandırıcı kılmak için yaygın ortaçağ klişeleri yerine tarihsel doğruluğa öncelik veriyor. Age of Empires ve Total War hayranları bu oyuna göz atmalı.

TopSpin 2K25

 • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2024
 • Platform(lar): PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

TopSpin serisinin yeni oyunu olan TopSpin 2K25, tenis tutkunlarını gerçekçi ve heyecan verici bir deneyimle buluşturuyor. Bu oyunda, küresel bir tenis süperstarı olma hayallerinizi gerçekleştirebilir ve dünya çapındaki turnuvalarda rakiplerinizle mücadele edebilirsiniz.

TopSpin 2K25‘in en çekici yanlarından biri, oynanabilir bir dizi gerçek hayattaki tenis turnuvasının sunulmasıdır. Oyuncular, Wimbledon, Roland Garros, US Open gibi ünlü turnuvalarda sahne alarak tenis kariyerlerini şekillendirebilirler. Ayrıca, gerçek hayattaki tenis süper yıldızlarından oluşan geniş bir kadro da oyuncuları bekliyor. Roger Federer, Serena Williams, Carlos Alcaraz, Iga Swiatek, Frances Tiafoe, Andre Agassi gibi isimlerle rekabet etme fırsatını kaçırmayın.

Sea of ​​Thieves

 • Çıkış Tarihi: 30 Nisan 2024
 • Platform(lar): PlayStation 5

Nisan 2024‘ün sonunda PlayStation 5’e gelecek çok oyunculu korsan macerası Sea of Thieves, geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmak için yeni bir kapı açıyor. Oyun, teknik olarak zaten piyasaya sürülmüş olsa da, PlayStation platformunda yer alacak olması büyük ilgi çekiyor. Sea of Thieves, 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri Xbox ve PC’de büyük bir popülerlik kazandı, ancak PlayStation kullanıcıları için erişilebilir olmamıştı. Şimdi ise PS5 kullanıcıları da bu eşsiz korsan deneyimini yaşama fırsatına sahip olacaklar.

Sea of Thieves, oyuncuları kurnaz korsanlar olarak denizlerde maceraya çıkarıyor. Oyuncular, gemileriyle okyanuslarda dolaşırken keşif yapabilir, hazine avına çıkabilir ve diğer korsanlarla mücadele edebilirler. Oyunun büyüleyici grafikleri ve geniş açık dünyası, oyuncuları eşsiz bir deneyime davet ediyor.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...