Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Netflix Hata Kodu NW-48 Nasıl Çözülür?

Akıllı TV’nizde, oyun konsolunuzda, dizüstü bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda Netflix izlemeye çalışıyorsanız ve hata kodu veya NW-48 ile karşılaşıyorsanız, Netflix ile kullandığınız cihaz arasındaki bağlantıyla ilgili bir sorun var demektir. Her ne kadar can sıkıcı olsa da bu hatayı çözmenin kolay yolları vardır. Bu rehberimizde Netflix Hata Kodu NW-48 Nasıl Çözülür? Sorusunun yanıtlarını açıkladık. 

Netflix

Netflix Hata Kodu NW-48 Çözümü

Netflix’te bir dizi veya film oynatmaya çalışıyorsanız ve NW-48 Netflix hata koduyla karşılaşırsanız, bu genellikle Netflix’in herhangi bir nedenle bağlantı sağlayamadığı anlamına gelir. Bu genellikle bir ağ sorunu olduğu veya bağlantıyı bozabilecek verileri temizlemek için cihazınızın yenilenmesi ile kolaylıkla çözülebilir.

Bazen, hata kodu ile beraber Netflix bir hatayla karşılaştı hata mesajı da görülebilir.

NW veya benzeri bir Netflix hata koduyla karşılaştıysanız, aşağıdaki sorun giderme adımları cihazınızın yeniden bağlanmasına yardımcı olur. Size uygun çözümü bulana kadar her adımı sırayla deneyin. Çoğu zaman, hatalar oldukça kolay bir şekilde düzeltilir.

 • Netflix’ten Çıkış Yapılması ve Ardından Tekrar Giriş Yapılması 
 • Cihazın Yeniden Başlatılması
 • VPN’in kapatılması 
 • Varsayılan Bağlantı Ayarlarının Geri Yüklenmesi 

Netflix’ten Çıkış Yapılması ve Ardından Tekrar Giriş Yapılması 

Netflix’ten çıkış yapmak, bağlantınızda soruna neden olan tüm bozuk verileri temizleyen veri önbelleğini temizleyebilir. Netflix oturumu kapatıldıktan sonra tekrar çalışıp çalışmayacağını görmek için tekrar oturum açmayı deneyin.

Cihazın Yeniden Başlatılması

Netflix izlemek için kullandığınız cihazı yeniden başlatmak, genellikle veri önbelleğini de temizleyerek sorunları giderir.

VPN’in kapatılması 

Bir VPN kullanıyorsanız, bu hizmeti kesintiye uğratabilir. VPN’inizi kapatın, cihazınızı yeniden başlatın ve Netflix’i tekrar deneyin. Çalışırsa, VPN’nin akışa müdahale ettiğini biliyorsunuzdur.

Varsayılan Bağlantı Ayarlarının Geri Yüklenmesi 

Ağ ekipmanınızda özel ayarlarınız varsa, bu Netflix’in düzgün şekilde bağlanmasını engelleyebilir. Yakın zamanda bir şeyi değiştirdiyseniz, bu belirli bir sorundur. Ayarları sıfırlamak için modem ayarlarınıza erişin veya yönetici olarak bağlanın. 


Bu rehberimizde sizlere zaman zaman karşılaşılan Netflix Hata Kodu NW-48 Nasıl Çözülür? sorusunun yanıtını ayrıntılı bir şekilde verdik. Bu hata ile karşılaşıldığında uygulanacak çözüm adımları ile ilgili daha detaylı destek ve bizlere iletmek istediğiniz her şey için sitemize yorum bırakabilirsiniz.

Yazar

İTÜ Fizik Mühendisliği öğrencisi olan Elif Ersoy, yaklaşık 5 yıldır sunucu ve bilgisayar işletim sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürmekte olup; kariyerine İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda devam etmektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nde günlük yaşamımızda neredeyse her kullanıcının karşılaştığı problemler üzerine içerik editörlüğü görevini yürütmektedir.

2 Yorumlar

2 yorum var

 1. Serkan kavcı

  Şub 13, 2023 at 23:04

  Merhaba ben bu yazılı olan adımları yapmama rağmen yine de giriş yapamıyorum bütün yolları denedim olmadı.yardımcı olanilirmisiniz.

  • Mehmet Yılmaz

   Şub 14, 2023 at 02:50

   Merhaba. Netflix ile iletişime geçip ek çözümler isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...