Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Sinema Haberleri

Netflix, 2025 Yılı İtibariyle Abone Sayısını Açıklamayı Bırakacak

Dünyanın en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu Netflix, son dönemlerde oldukça kötü zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybetmeye başlayan platform, yaşanan bu talihsiz olayların önüne geçmek amacıyla birçok radikal değişiklik yapmaya başladı.

Görünüşe göre platform tarafından yapılan değişiklikler asıl amaçlarını yerine getirmiş gibi görünüyor. Platform geçtiğimiz saatlerde, 2024 yılının birinci çeyreğine ait mali raporlarını açıkladı. Açıklanan raporlara bakıldığı zaman; platformun son üç ay içerisinde 9.3 milyon yeni abone kazanarak toplam abone sayısını, 270 milyon aboneye yükseltmiş durumda.

Her üç ayda bir mali toplantıları esnasında abone sayılarını kullanılara duyurun şirket, bu alışkanlıklarını 2025 yılı itibarıyla bırakacaklarını duyurdu.

Netflix, Hisse Düşüşleri Nedeniyle Abone Sayısını Paylaşmayı Bırakacak

Netflix Türkiye

Netflix tarafından resmi olarak paylaşılan resmi açıklamaya göre; platform 2025 yılının birinci çeyreğinden itibaren “önemli dönüm noktaları dışında” bir daha abone sayısını açıklamayacak. Bu durum şirketin yatırımcıları tarafından pek hoş karşılanmasa da, alınan bu radikal kararın arkasında farklı bir neden bulunuyor.

Şirket, her üç ayda bir güncel abone sayısını açıkladıklarından sonra, şirketin hisselerinin (NFLX) düştüğünü ifade etti. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaların ardından da şirketin hisseleri, %4,85 kadar düşüş göstererek 581 dolara kadar geriledi.

Netflix, gelir ve kar dengesinin düşük olduğu dönemlerde abone sayısının önemli olduğunu ancak şu anda, güçlü bir nakit akış dengesine ulaştıklarını ve güçlü karlar elde etmeye başladıklarını yeni aboneliklerin yalnızca büyümelerinde ki bir “bileşen” olduğunu ifade ediyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...