Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

NetEase, Quantic Dream’i Resmen Satın Aldı

NetEase Games, bugün Fransız geliştirici Quantic Dream’i satın aldığını resmen açıkladı. NetEase, hatırlayacağınız gibi, Quantic Dream ile birkaç yıl önce zaten ortaklık kurmuştu ve tam teşekküllü satın alma söylentileri Mart ayının sonlarında dönmeye başlamıştı. En sonunda bugün Fransız stüdyosu, büyük haberlere adanmış bir blog yazısı yayınladı.  Sizin için aşağıda bazı önemli noktaları seçtik.

Gelişmemizi ve dünyadaki varlığımızı sürdürmek, aynı zamanda diğer stüdyoları finanse etmek ve uluslararası bir yayıncı olmak için teknolojimizi ve altyapımızı oluşturmaya devam etmek, her zamankinden daha etkileyici yeni nesil oyunlar sunmak, genişlemek için daha büyük yatırımlara ihtiyacımız var. ekibimiz ve aynı anda birkaç proje geliştirmek.   

NetEase ile yaklaşık 4 yıl önce tanıştık ve Ocak 2019’da azınlık hissedarı olarak bize katılmalarını teklif ettik. Bu süre zarfında birbirimiz hakkında çok şey öğrendik. Küçük ve büyük projelerde birlikte çalışmaya başladık, birlikte çalışmaktan keyif aldık ve sektörümüz ve gelecek vizyonumuz hakkında bolca konuştuk. Bir izlenim bırakan cesur, son derece kaliteli işler yaratmak için aynı arzuyu paylaştığımızı keşfettik.

“Gelecek 25 yılımıza” girerken, gelişmeye ve büyük hayaller kurmaya devam etmek için, Quantic Dream’in %100 hissedarı haline gelen NeEase Games’e katılacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Editoryal çizgimiz, projelerimizin sanatsal yönü ve stüdyonun yönetimi açısından bağımsızlığımızı koruyacağız. Bu operasyona tamamen dahil olan ve doğrudan maddi çıkar sağlayan ekiplerimiz elbette tamamen korunmuştur ve büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir. NetEase Games, dünya çapında video oyunlarının inovasyonunu ve gelişimini desteklemeye kendini adamıştır ve Quantic Dream bu çerçevede büyümeye devam edecektir. Bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğiz, video oyunlarımızı tüm platformlarda oluşturma ve kendi kendine yayınlama yeteneğimizi sürdüreceğiz ve üçüncü taraflarca geliştirilen başlıkları desteklemeye ve yayınlamaya devam edeceğiz.  

Film benzeri macera oyunları (Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human) ile tanınan Quantic Dream, şu sıralar Star Wars: Eclipse üzerinde çalışıyor. Stüdyo ayrıca Parallel Studio’nun anlatı macera oyunu Under The Waves’i de yayınlıyor.

NetEase ise, Bungie’ye yapılan 100 milyon dolarlık yatırım, Behavior Interactive’e yapılan stratejik yatırım ve Nagoshi’s ve Seattle merkezli Jar of Sparks gibi yeni stüdyoların açılışı arasında üçlü A oyun yapımına yaptığı yatırımları istikrarlı bir şekilde artırdı. NetEase ayrıca Gamescom 2022’de etkileyici bir gösteri yapan Everstone Studio’nun Where Winds Meet’i yayınlamaya hazırlanıyor.

 

 

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Telefon Haberleri

Samsung’un 10 Temmuz tarihli Unpacked etkinliğinde tanıtacağı yeni nesil katlanabilir telefonlardan biri olan Galaxy Z Flip 6’nın tüm özellikleri internete sızdırıldı. İşte cihaz hakkındaki...

Sinema Haberleri

Son dönemde Cartoon Network‘ün izleyiciyle buluşturduğu yeni, kalitesiz yapımlar varolan izleyici kitlesinin ayrılmasına ve kanalın eski popülerliğini kaybederek kan kaybetmesin yol açtı. Hal böyle...

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...

Oyun Haberleri

FromSoftware’in büyük ilgi gören oyunu Elden Ring, oyunculara yeni ve heyecan verici bir genişleme paketi sunmak üzere hazırlanıyor: Shadow of the Erdtree. Bu DLC,...