Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

NetEase – Blizzard Arasındaki 14 Yıllık Anlaşma Bittikten Sonra Detaylar Ortaya Çıktı!

Güney Çin Sabah Postası’nın yakın tarihli bir raporuna göre, NetEase bugün Blizzard Entertainment’dan lisanslanan birkaç Blizzard unvanı üzerinde çalışan yerel ekibi dağıttı. Bu oldu her iki şirketin de sahip olduğu 14 yıllık anlaşma yenilenmedi ve bu yılın 23 Ocak’ta sona erecek.

Anlaşma sona erdiğinde, birkaç Blizzard başlığı Çin’deki çevrimiçi hizmetlerini askıya alacak ve aşağıdaki oyunlar da dahil olacak:

 • Overwatch
 • Hearthstone
 • World of Warcraft
 • Diablo
 • StarCraft
 • Heroes of the Storm

Buna ek olarak, Çin’deki tüm yeni oyun satışları 23 Kasım 2022’den itibaren askıya alınacak ve mevcut tüm Blizzard oyun ürünleri-hizmetleri 24 Ocak’ta 00:00 CST’de sona erecek, 2023. Activision Blizzard, oyuncuların varlıklarını ve verilerini koruma taahhüdünü ifade ederken bir geri ödeme planı formüle etmek için NetEase ile birlikte çalışacak.

NetEase

Geliştirme ekibine ne olacak? İyi, Güney Çin Sabah Postasına göre, çalışanların çoğu işten çıkarıldı veya yeniden atandı. Bu yan kuruluştan kalan tek kişi, anlaşmanın sona ermesinin ardından müşteri hizmetleri ve teknik sorunları ele alacak 10 kişilik bir ana ekibi olacak.

Bazı okuyucular özellikle bir Blizzard başlığından bahsetmediğimizi fark edebilir: Diablo Immortal, Görünüşe göre bu durum mevcut duruma rağmen mevcut olmaya devam edecek. Bunun nedeni, hem NetEase hem de Blizzard tarafından geliştirilen mobil oyunun şu anda ayrı bir anlaşma yapması ve NetEase’in kendisi tarafından çalıştırılmasıdır.

Ayrıca Aralık ayında Activision Blizzard’ın Çin’deki bazı potansiyel dağıtım ortaklarıyla müzakere ettiği bildirildi ancak görüşmeler için ABD’ye delege gönderen birden fazla Çinli şirkete rağmen, hiçbiri 23 Ocak’tan önce şirketle bir anlaşma yapmadı.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

1 Yorum

1 yorum

 1. WIPERRANTAN

  Oca 17, 2023 at 15:38

  vay aptallr ya milyar dolarlar dönüyordur orda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Teknoloji Haberleri

Twitch.Tv platformu özellikle son yıllarda büyük bir tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz yıllarda da Bit hırsızlığı ile gündeme gelen platformda bazı yayıncılar için tutuklamalar söz...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...