Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

MultiVersus
MultiVersus

Oyun Haberleri

MultiVersus Güncellemesi 1.03 Devasa XP Zayıflatmasıyla Birlikte Geliyor!

MultiVersus, yeni karakter Rick Sanchez’i eklediği ancak aynı zamanda oyunun XP’sini ve ilerlemesini büyük ölçüde zayıflatan 1.03 güncellemesini yayımladı. MultiVersus 1.03 güncellemesi bugün geliyor ve Rick Sanchez’i oynanabilir dövüşçüler listesine eklerken aynı zamanda oyunun XP’sinde ve ilerlemesinde tartışmalı değişiklikler yapıyor.

MultiVersus, geçen ay lansmanından bu yana düzenli güncellemeler gördü ve çok daha fazlası takvimde yer alıyor. Bu güncellemelerden bazıları hayranlar tarafından olumlu bir şekilde karşılandı, ancak en son güncelleme şu ana kadarki gelen güncellemelerin hepsinden daha kötü karşılandı.

MultiVersus 1.03 güncellemesinden itibaren , oyuncuların karakterleri 3. seviyeden 15. seviyeye atlatmaları için gerekli olan XP miktarı, şimdikinin iki katı olacak. MultiVersus güncellemesi 1.03 yama notları, bu değişikliğin seviye atlama sürecini “daha uzun bir oynanış” için yapıldığını açıklıyor. Nedeni ne olursa olsun, bu hamle Twitter ve Reddit gibi sitelerdeki genel tepkiden de anlaşılacağı gibi, oyuna karşı hızlı bir tepkiyle sonuçlandı.

MultiVersus

MultiVersus Güncellemesi 1.03 Yama Notları

Genel

 • Rick Sanchez, MultiVersus’a katıldı! Rick, kadroya katılan yeni bir Büyücü karakteridir.
 • Karakter ustalığı parkurunda seviye 3 – 15 arasında gitmek için gereken DP iki katına çıkarıldı
 • Oyuncuların ustalık parkurunun 15. seviyesine çok çabuk ulaşabileceklerini tespit ediyorduk. Bu, onu biraz daha yolculuk haline getirmemize yardımcı olmak içindir.
 • PS4 ve Xbox One için performans iyileştirmeleri yükleniyor.
 • Giriş eğitimini tamamlayan ilk ücretsiz karakter Wonder Woman’dan Shaggy’ye değiştirildi. Wonder Woman artık Gold veya Gleamium karşılığında satın alınabilir.
 • Giriş eğitimine saldırı azaltma adımları eklendi.
 • Coop-Versus-AI’da yalnızca Wonder Woman ve Reindog botlarının görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Bazı oyuncuların profil simgelerini kullanamamasına neden olan bir hata düzeltildi.
 • Oyunun oyun sonu ekranında ara sıra donmasına neden olan bir hata düzeltildi.

Seğirme Uzantısı

 • Küçük görsel hata düzeltmeleri
 • Yayıncıların hangi dövüşçünün oynayacağı konusunda izleyicilerini yoklamalarına olanak tanıyan ‘Dövüşçü Oylaması’ eklendi, MultiVersus’a sahip izleyiciler bonus oy alıyor.
 • MultiVersus’a sahip izleyicilerin, uzantıyı çalıştıran Twitch kanallarından ücretsiz tost talep etme yeteneği eklendi.

Anti-Sonsuz Combo Sistemi

 • Aynı saldırı aynı gerçek komboda 4 veya daha fazla kez kullanılmışsa, sonraki tüm saldırıları azaltacak yeni bir anti-sonsuz birleşik sistem uyguladık. Amaç, sonsuz kombinasyonlara küresel bir yumuşak sınır koymak ve kombinasyonları daha yaratıcı hale getirmektir. Değişikliğin oyuncuları yeni ve daha heyecan verici kombo rotaları keşfetmeye iteceğini umuyoruz.
 • Aynı saldırının maksimum sayısının 3 olduğunu düşünüyorduk, ancak değişikliği daha yavaş değerlendirmek istedik. Değişikliği değerlendireceğiz ve sistemi nasıl iyileştirebileceğimiz konusunda geri bildirime açığız!
 • Sağ çubuk kontrolü (c çubuk) için 4 yön veya 8 yön arasında seçim yapma seçeneği ayarlar menüsüne eklendi.

Mermi Sistemleri

 • Bu yamada mermi sistemleri güncellemesine devam ediyoruz. En dikkate değer ekleme, geri tepme yapmayan mermiler için yeni bir “Hafif Mermi” sınıflandırmasının eklenmesidir. Şimdilik oyundaki tek Hafif Mermiler, Rick’in şarjsız blaster’ı ve Neptr yardım öğesinin ateşlediği turtalardır.

MultiVersus şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkış yapacak.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...

Oyun İndirimleri

Joey Drew Studios‘un sevilen oyun serisi Bendy and the Dark Revival, 2022 yılında piyasaya sürüldükten sonra hayranlarını büyülemeyi başardı. Ancak, serinin sadık takipçileri daha...