Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

MultiVersus
MultiVersus

Oyun Haberleri

MultiVersus Güncellemesi 1.03 Devasa XP Zayıflatmasıyla Birlikte Geliyor!

MultiVersus, yeni karakter Rick Sanchez’i eklediği ancak aynı zamanda oyunun XP’sini ve ilerlemesini büyük ölçüde zayıflatan 1.03 güncellemesini yayımladı. MultiVersus 1.03 güncellemesi bugün geliyor ve Rick Sanchez’i oynanabilir dövüşçüler listesine eklerken aynı zamanda oyunun XP’sinde ve ilerlemesinde tartışmalı değişiklikler yapıyor.

MultiVersus, geçen ay lansmanından bu yana düzenli güncellemeler gördü ve çok daha fazlası takvimde yer alıyor. Bu güncellemelerden bazıları hayranlar tarafından olumlu bir şekilde karşılandı, ancak en son güncelleme şu ana kadarki gelen güncellemelerin hepsinden daha kötü karşılandı.

MultiVersus 1.03 güncellemesinden itibaren , oyuncuların karakterleri 3. seviyeden 15. seviyeye atlatmaları için gerekli olan XP miktarı, şimdikinin iki katı olacak. MultiVersus güncellemesi 1.03 yama notları, bu değişikliğin seviye atlama sürecini “daha uzun bir oynanış” için yapıldığını açıklıyor. Nedeni ne olursa olsun, bu hamle Twitter ve Reddit gibi sitelerdeki genel tepkiden de anlaşılacağı gibi, oyuna karşı hızlı bir tepkiyle sonuçlandı.

MultiVersus

MultiVersus Güncellemesi 1.03 Yama Notları

Genel

 • Rick Sanchez, MultiVersus’a katıldı! Rick, kadroya katılan yeni bir Büyücü karakteridir.
 • Karakter ustalığı parkurunda seviye 3 – 15 arasında gitmek için gereken DP iki katına çıkarıldı
 • Oyuncuların ustalık parkurunun 15. seviyesine çok çabuk ulaşabileceklerini tespit ediyorduk. Bu, onu biraz daha yolculuk haline getirmemize yardımcı olmak içindir.
 • PS4 ve Xbox One için performans iyileştirmeleri yükleniyor.
 • Giriş eğitimini tamamlayan ilk ücretsiz karakter Wonder Woman’dan Shaggy’ye değiştirildi. Wonder Woman artık Gold veya Gleamium karşılığında satın alınabilir.
 • Giriş eğitimine saldırı azaltma adımları eklendi.
 • Coop-Versus-AI’da yalnızca Wonder Woman ve Reindog botlarının görünmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Bazı oyuncuların profil simgelerini kullanamamasına neden olan bir hata düzeltildi.
 • Oyunun oyun sonu ekranında ara sıra donmasına neden olan bir hata düzeltildi.

Seğirme Uzantısı

 • Küçük görsel hata düzeltmeleri
 • Yayıncıların hangi dövüşçünün oynayacağı konusunda izleyicilerini yoklamalarına olanak tanıyan ‘Dövüşçü Oylaması’ eklendi, MultiVersus’a sahip izleyiciler bonus oy alıyor.
 • MultiVersus’a sahip izleyicilerin, uzantıyı çalıştıran Twitch kanallarından ücretsiz tost talep etme yeteneği eklendi.

Anti-Sonsuz Combo Sistemi

 • Aynı saldırı aynı gerçek komboda 4 veya daha fazla kez kullanılmışsa, sonraki tüm saldırıları azaltacak yeni bir anti-sonsuz birleşik sistem uyguladık. Amaç, sonsuz kombinasyonlara küresel bir yumuşak sınır koymak ve kombinasyonları daha yaratıcı hale getirmektir. Değişikliğin oyuncuları yeni ve daha heyecan verici kombo rotaları keşfetmeye iteceğini umuyoruz.
 • Aynı saldırının maksimum sayısının 3 olduğunu düşünüyorduk, ancak değişikliği daha yavaş değerlendirmek istedik. Değişikliği değerlendireceğiz ve sistemi nasıl iyileştirebileceğimiz konusunda geri bildirime açığız!
 • Sağ çubuk kontrolü (c çubuk) için 4 yön veya 8 yön arasında seçim yapma seçeneği ayarlar menüsüne eklendi.

Mermi Sistemleri

 • Bu yamada mermi sistemleri güncellemesine devam ediyoruz. En dikkate değer ekleme, geri tepme yapmayan mermiler için yeni bir “Hafif Mermi” sınıflandırmasının eklenmesidir. Şimdilik oyundaki tek Hafif Mermiler, Rick’in şarjsız blaster’ı ve Neptr yardım öğesinin ateşlediği turtalardır.

MultiVersus şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için çıkış yapacak.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...