Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Motorola Razr 40 Ultra Geekbench’te Ortaya Çıktı

Motorola’nın bu yıl piyasaya süreceği iki farklı kapaklı katlanabilir telefon modeli olacak. Bunlardan biri üst segment bir cihaz olan Razr + (2023) ya da Motorola Razr 40 Ultra olarak adlandırılacak. Diğeri ise daha uygun fiyatlı bir seçenek olan Razr Lite olacak. MySmartPrice sitesinin haberine göre Motorola Razr 40 Ultra, kısa bir süre önce Geekbench testine tabi tutuldu ve bu da cihazın bazı özelliklerini ortaya çıkardı.

Motorola Razr 40 Ultra Özellikleri

Motorola XT2321-1 model numarasına sahip olan Motorola Razr 40 Ultra, Geekbench testine göre Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden gücünü alacak. Bu işlemci, 3.19 GHz saat hızında çalışan bir X-2 yüksek performanslı çekirdeğe sahip. Ayrıca saat hızı 2.75 GHz olan üç performans çekirdeği ve saat hızı 2.02 GHz olan dört verimlilik çekirdeği içeriyor. Geekbench testi ayrıca premium Razr modelinin 8 GB RAM’e sahip olacağını ancak 12 GB RAM’li bir varyantın da olabileceğini gösteriyor. Android 13 işletim sistemi Motorola’nın MyUX 5 arayüzü ile birlikte telefonda yer alacak ve cihaz su sıçramalarına karşı korumalı olacak.

Kapaklı katlanabilir cihaz Geekbench’in tek çekirdek puanında 1285, çok çekirdek puanında ise 3810 puan aldı. Bu skorlar sektördeki rakipleriyle kıyaslandığında çok yüksek olmasa da yeterli seviyede diyebiliriz. Ek olarak temel model 128 GB depolama alanı ile donatılacak.

Motorola’nın Razr serisinin en önemli özelliklerinden biri de Quick View adı verilen harici ekranı. Bu ekran sayesinde kullanıcılar saati, bildirimleri, müzik kontrolünü görebiliyor ve ön kamera için vizör olarak da kullanabiliyorlar. Motorola’nın bu yıl Quick View ekranını geçen yılki 2.7 inçten 4.5 inçe kadar büyütebileceği söyleniyor. Açıldığında ise Razr 40 Ultra’nın 6.7 inç büyüklüğünde P-OLED (plastik OLED) bir ekranla karşımıza çıkması bekleniyor. Ekranın yenileme hızının ise 144 Hz olacağı iddia ediliyor.

Motorola Razr 40 Ultra’nın arkasında 64 MP ve 13 MP olmak üzere çift kamera kurulumu bulunacak. Ön kameranın ise 32 MP çözünürlüğünde ve ekrana gömülü olacağı söyleniyor. Cihazın batarya kapasitesinin ise daha önceki bir sertifika başvurusuna göre 3640 mAh olacağı belirtiliyor.

Motorola’nın yeni Razr modellerini ne zaman resmi olarak tanıtacağı henüz belli değil ancak bu yıl içinde gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...