Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Microsoft Edge Güncellemesi Sayesinde Kenar Çubuğu İyileştirilecek

Birkaç gün önce Microsoft Edge tarayıcısı için bir güncelleme sundu. Bu küçük güncelleştirme sayesinde iki tane önemli özellik Microsoft’un kendi derlediği Chromium tabanlı Edge tarayıcısına dahil edildi.

 

 

Edge tarayıcısına gelen yeni özellikler

Microsoft birkaç gün önce kararlı kanal üzerinden Edge tarayıcısının 107.0.1418.24 sürümünü kullanıcılar için yayınladı. İki gün önce yani 27 Ekim’de yayınlanan bu sürüm ile birlikte iki büyük yenilik geldi.

 

Güncelleme ile birlikte tarayıcının kenar çubuğu iyileştirilecek. Microsoft Edge üzerindeki kenar çubuğu sayesinde birçok işlevli özelliği kenar çubuğuna ekleyip kullanabileceksiniz. Varsayılan olarak gelen özelliklerin yanı sıra kenar çubuğuna isterseniz Spotify, Messenger, Instagram, WhatsApp, YouTube ve Gmail gibi işlevli programları da dahil edebileceksiniz.

 

 

Kenar çubuğunun asıl mantığı asıl işiniz ile ana pencerede uğraşırken kenardan ise sosyal medya takibini yapmak ya da e-postlarınızı kontrol etmek olacaktır. Bu sayede işiniz ile eğlencelerinizi daha verimli bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

Onun dışında RestoreOnStartupUserURLsEnabled ilkesi ile birlikte kullanıcıların Microsoft Edge’i başlattığı ekranda kendi bağlantılarını açmasına veya kaldırmasına izin verip, yöneticinin belirlediği zorunlu siteleri kendi açmasını sağlar. Ayrıca son kullanıcının bilmesi gerekmeyen ve çok da detaylı olmayan yeni politika güncellemeleri de gelmiş bulunuyor. Kullanıcıların Microsoft Office menüsüne erişmesine izin veren menüyü kaldırmış durumda.

Peki siz bu güncellemeleri nasıl buldunuz? Sizce yeni Microsoft Edge sürümü nasıl? Yeni işlevli özelliklerin kullanılacağını düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games‘in ücretsiz oyunlar kampanyası kapsamında bu hafta, aksiyon dolu bir deneyim sunan Ghostrunner ücretsiz olarak sunuluyor. Ghostrunner, oyuncuları nefes kesici bir cyberpunk dünyasına...

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Oyun Haberleri

Sony Interactive Entertainment, Nisan 2024 için PlayStation Plus üyelerine sunulacak yeni oyunlarını duyurdu. Nisan ayının oyun kataloğu, çeşitli platformlarda oynanabilecek birçok başlığı içeriyor. Animal...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...