Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Microsoft Edge Güncellemesi Sayesinde Kenar Çubuğu İyileştirilecek

Birkaç gün önce Microsoft Edge tarayıcısı için bir güncelleme sundu. Bu küçük güncelleştirme sayesinde iki tane önemli özellik Microsoft’un kendi derlediği Chromium tabanlı Edge tarayıcısına dahil edildi.

 

 

Edge tarayıcısına gelen yeni özellikler

Microsoft birkaç gün önce kararlı kanal üzerinden Edge tarayıcısının 107.0.1418.24 sürümünü kullanıcılar için yayınladı. İki gün önce yani 27 Ekim’de yayınlanan bu sürüm ile birlikte iki büyük yenilik geldi.

 

Güncelleme ile birlikte tarayıcının kenar çubuğu iyileştirilecek. Microsoft Edge üzerindeki kenar çubuğu sayesinde birçok işlevli özelliği kenar çubuğuna ekleyip kullanabileceksiniz. Varsayılan olarak gelen özelliklerin yanı sıra kenar çubuğuna isterseniz Spotify, Messenger, Instagram, WhatsApp, YouTube ve Gmail gibi işlevli programları da dahil edebileceksiniz.

 

 

Kenar çubuğunun asıl mantığı asıl işiniz ile ana pencerede uğraşırken kenardan ise sosyal medya takibini yapmak ya da e-postlarınızı kontrol etmek olacaktır. Bu sayede işiniz ile eğlencelerinizi daha verimli bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

Onun dışında RestoreOnStartupUserURLsEnabled ilkesi ile birlikte kullanıcıların Microsoft Edge’i başlattığı ekranda kendi bağlantılarını açmasına veya kaldırmasına izin verip, yöneticinin belirlediği zorunlu siteleri kendi açmasını sağlar. Ayrıca son kullanıcının bilmesi gerekmeyen ve çok da detaylı olmayan yeni politika güncellemeleri de gelmiş bulunuyor. Kullanıcıların Microsoft Office menüsüne erişmesine izin veren menüyü kaldırmış durumda.

Peki siz bu güncellemeleri nasıl buldunuz? Sizce yeni Microsoft Edge sürümü nasıl? Yeni işlevli özelliklerin kullanılacağını düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Editörlük kariyerine iki sene önce başlayan Berk, şimdi ise yazarlık görevine Donanım Arşivi portalı üzerinden devam ediyor. Uzun zamandır donanım, bilgisayar ve işletim sistemlerine ilgisi bulunmakla beraber bu tecrübesini de sizlerle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...