Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Microsoft
Microsoft

Dünya Haberleri

Microsoft, Activision-Blizzard İle Yapacağı Devasa Anlaşma İçin Mahkemeye Çıkmaya Hazır!

ABD Federal Ticaret Komisyonu Microsoft Activision-Blizzard devasa anlaşmasını engellemeye çalışırsa Microsoft’un mahkemeye gitmeye istekli olduğu söyleniyor. En azından, Bloomberg’in  güvenilir kaynaklarından gelene bilgiler bu şekilde duruyor. Geçen hafta, Microsoft’un düzenleme sürecini kısaltmak için Sony’ye 10 yıllık bir Call of Duty lisans anlaşması teklif etmeye istekli olduğunu bildirdi ancak Bloomberg’in kaynağı şu anda FTC ile çareler veya tavizler sunma konusunda görüşme yapılmadığını iddia ediyor.

Yakın Gelecekte Microsoft Tarafından Yasal Bir Süreç Başlatılabilir!

Microsoft

Bloomberg makalesinde,

“Xbox üreticisi, anlaşmanın onaylanmasını amaçlayan çözümler veya tavizler hakkında FTC ile görüşme yapmadı,” diye açıklayan ve gizli bir konuyu tartışırken kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kişi şunları da ekledi. “FTC personelinin soruşturmasını tamamladığını ve yakında bir tavsiyede bulunması bekleniyor aynı zamanda FTC komisyon üyeleri daha sonra dava açıp açmama konusunda oylama yapacak.”

Dahili strateji hakkında konuşurken kimliğinin açıklanmasını istemeyen farklı bir kişi  FTC’nin davayı engellemeye çalışması durumunda, Microsoft’un bu karara mahkemede itiraz etmeye hazırlandığını da ekledi. Bloomberg Intelligence antitröst analisti Jennifer Rie, FTC’nin anlaşmayı engellemek isteyen bir dava açmasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi ancak uygulayıcılar için bir mahkeme mücadelesini kazanmanın zor olacağını ve Microsoft’un galip gelebileceğini belirtti.

Bu, Activision-Blizzard’ın Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Lulu Cheng Meservey’nin yakın zamanda Twitter’da anlaşma hakkında söyledikleriyle aynı çizgide.

Yönetici geçen ay Twitter’da “Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili pek çok spekülasyon görüyorum. İşlemin rekabete aykırı etkilere sahip olabileceğine dair herhangi bir öneri saçma. Bu birleşme, özellikle yurtdışından gelen daha sert rekabetle karşı karşıya olduğumuz için, oyunculara ve ABD oyun endüstrisine fayda sağlayacak gibi duruyor.” diye ekledi.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...