Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Microsoft
Microsoft

Dünya Haberleri

Microsoft, Activision-Blizzard İle Yapacağı Devasa Anlaşma İçin Mahkemeye Çıkmaya Hazır!

ABD Federal Ticaret Komisyonu Microsoft Activision-Blizzard devasa anlaşmasını engellemeye çalışırsa Microsoft’un mahkemeye gitmeye istekli olduğu söyleniyor. En azından, Bloomberg’in  güvenilir kaynaklarından gelene bilgiler bu şekilde duruyor. Geçen hafta, Microsoft’un düzenleme sürecini kısaltmak için Sony’ye 10 yıllık bir Call of Duty lisans anlaşması teklif etmeye istekli olduğunu bildirdi ancak Bloomberg’in kaynağı şu anda FTC ile çareler veya tavizler sunma konusunda görüşme yapılmadığını iddia ediyor.

Yakın Gelecekte Microsoft Tarafından Yasal Bir Süreç Başlatılabilir!

Microsoft

Bloomberg makalesinde,

“Xbox üreticisi, anlaşmanın onaylanmasını amaçlayan çözümler veya tavizler hakkında FTC ile görüşme yapmadı,” diye açıklayan ve gizli bir konuyu tartışırken kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kişi şunları da ekledi. “FTC personelinin soruşturmasını tamamladığını ve yakında bir tavsiyede bulunması bekleniyor aynı zamanda FTC komisyon üyeleri daha sonra dava açıp açmama konusunda oylama yapacak.”

Dahili strateji hakkında konuşurken kimliğinin açıklanmasını istemeyen farklı bir kişi  FTC’nin davayı engellemeye çalışması durumunda, Microsoft’un bu karara mahkemede itiraz etmeye hazırlandığını da ekledi. Bloomberg Intelligence antitröst analisti Jennifer Rie, FTC’nin anlaşmayı engellemek isteyen bir dava açmasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi ancak uygulayıcılar için bir mahkeme mücadelesini kazanmanın zor olacağını ve Microsoft’un galip gelebileceğini belirtti.

Bu, Activision-Blizzard’ın Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Lulu Cheng Meservey’nin yakın zamanda Twitter’da anlaşma hakkında söyledikleriyle aynı çizgide.

Yönetici geçen ay Twitter’da “Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili pek çok spekülasyon görüyorum. İşlemin rekabete aykırı etkilere sahip olabileceğine dair herhangi bir öneri saçma. Bu birleşme, özellikle yurtdışından gelen daha sert rekabetle karşı karşıya olduğumuz için, oyunculara ve ABD oyun endüstrisine fayda sağlayacak gibi duruyor.” diye ekledi.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...