Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Mi Smart Band 7 Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi’nin yoğun rağbet gören Akıllı bileklik serisi Mi Smart Band’in, şu anki en son modeli olan 6. jenerasyonu geçen yılın Mart ayı sonlarında duyurulmuştu ve daha büyük bir ekran ve SpO2 takibi de dahil olmak üzere birçok önemli yükseltmeye sahipti. Yine Mart ayında gelen ayrıntılı bir sızıntı, yeni modelden ne bekleneceğini ortaya büyük oranda koyuyor. Fakat bu bilgilerin doğrulanması için henüz erken olduğunu ve nihai ürünün farklı olabileceğini unutmayın.

Yeni Teknik Özellikler Sızdırıldı

Ekranla başlayalım. Versiyon 6, 152 x 486 piksel çözünürlüğe sahip 1,56 inçlik çerçevesiz bir ekrana sahipti. Yeni model olan Xiaomi Smart Band 7, 192 x 490 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Dikey çözünürlüğün temelde aynı olduğunu, ancak yatay çözünürlüğün daha büyük olacağı düşünülüyor. Piksel yoğunluğunda ise bir değişimin olmayacağı düşünülüyor.

Ayrıca, yeni modelde sunulacak olan bazı saat kadranlarında zamanı gösteren Always On Display sürümü bulunabilecek. Fakat AOD özelliğinin akıllı bileklik gibi düşük bir pil kapasitesine sahip cihazda açıkçası çok verimli olacağını düşünmüyoruz, ancak yine de bu özelliğin de kullanıcılara sunulması iyi olacaktır.

Yıllardır Beklenen Özellik: GPS

GPS, Xiaomi bantlarında eksik olan bir başka önemli özelliktir çünkü bazı rakip markaların muadil modellerinde bulunuyor. Mevcut olan tüm Xiaomi akıllı bilekliklerde konum verilerini almak için akıllı telefonunuzun verileri kullanılır. Diğer serilerden farklı olarak yeni 7. nesil akıllı bileklik GPS, GLONASS, Galileo ve BeiDou’yu destekleyebilir. Tabii ki bu özellik dahil olduğunda yeni spor modları ve cihazımı bul gibi özellikler de ek olarak kullanıcılara sunulan yeni özellikler arasında yer alabilir.

Bataryaya geri dönersek, bazı özellikleri devre dışı bırakacak birkaç güç tasarrufu modunun olması planlanıyor. Mi Smart Band 6 modeli 15 günlük pil ömrü sunarken, 7’de çok büyük ihtimalle muhtemelen 15 günü aynı şekilde hedefleyecek.

Sızıntıda bahsedilen bir diğer özellik ise sizi uyandırmadan önce hafif uykuya geçmenizi bekleyen Akıllı Alarm özelliğidir.

NFC’den ise henüz söz edilmiyor, çünkü Xiaomi genellikle bunu bantlarının ayrı bir versiyonunda sunuyor. (özellikle Çin ve Asya pazarı).

Şimdilik elimizde olan tüm veriler bunlar, yeni sızıntılar oldukça haberi güncelleyeceğiz, takipte kalın.

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...