Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Vision
Vision

Sinema Haberleri

Marvel, Vision Dizisi Çalışmalarını Hızlandırdı

Sinema ve TV yapımları sayesinde karşımıza çıkan Marvel Sinematik Evreni gün geçtikçe genişlemeye, yeni yapımlarla karşımıza çıkmaya ve yeni karakterleri tanıtmaya devam ediyor. Ancak, hala daha Marvel Sinematik Evreni‘nde duyurusu yapılmayan fakat kapalı kapılar ardında üzerinde çalışılan birçok yapım bulunuyor. Bu yapımlardan bir tanesi de, Disney Plus‘ın ilk Marvel dizilerinden olan WandaVision dizisinin ruhani devamı niteliğinde olacak olan Vision dizisi.

Marvel Sinematik Evreni‘nde açık açık hikayesi işlenmeyen ve izleyenlerin kafasını karıştıracak cinsten bir hikaye kurgusuna sahip olan karakterimiz, Sinematik Evren‘de Avengers: Infinity War’da Thanos tarafından öldürüldü. Daha sonrasında ise karakter, Disney Plus‘ın ilk Marvel dizilerinden olan WandaVision dizisiyle beraber iki farklı kurguya sahip olarak geri döndü.

Bu noktadan sonra ise Marvel Studios, farklı yapımlar ile beraber karakterin zaten karışık bir halde bulunan devam ettirmek yerine Disney Plus dizisiyle devam ettirme kararı aldı.

Vision Dizisi, Marvel’ın En Yüksek Bütçeli Dizilerinden Birisi Olacak

Vision

WandaVision dizisinde Wanda Maximoff’un büyülü güçleri sayesinde hayali bir klon olarak geri dönen karakter, dizinin sonlarında ise beyaz bir android formunda yeniden canlandı. Beyaz bir android formunda geri dönen karakterin geçmişe dair hiçbir şey hatırlamadığını gördük. Lakin, Wanda Maximoff’un büyülü güçleri sayesinde yarattığı klon, Beyaz bir android formunda geri dönen Vision‘a hatıralarını aktardı daha sonra ise, kendisi aramızdan ayrıldı. Yeni dizi, bu noktada başlayacak ve ilerisini konu alacak.

Yaklaşık iki yıl önce resmi duyurusu yapılan dizi projesi Vision Quest ismiyle duyuruldu. Hala daha dizinin isminin aynı olup olmadığı bilinmese de proje, Marvel Television markası altında izleyiciyle buluşacak. Stüdyonun kesenin ağzını sonuna dizinin showrunner koltuğunda, Star Trek: Picard’ın başarılı yapımcısı Terry Matalas yer alacak.

2026 yılı içerisinde izleyici karşısına çıkacağı belirtilen yapım stüdyonun kesenin ağzını açtığı dizilerden birisi konumunda. Ayrıca Paul Bettany dizide, karaktere hayat vermeye devam edecek. Dizide Scarlet Witch’in de yer alması beklenirken, tam konusu ve hikayesi ise henüz belli değil. Son olarak, benzer hikayeye sahip olan ve birbiriyle bağlantılı olması beklenen Agatha: All Along dizisinin de, 18 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayacağını da belirtelim.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...