Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

X-Men
X-Men

Sinema Haberleri

Marvel Studios’un X-Men Filmi Senaristini Buldu

Sinema ve TV yapımları sayesinde karşımıza çıkan Marvel Sinematik Evreni gün geçtikçe genişlemeye, yeni yapımlarla karşımıza çıkmaya ve yeni karakterleri tanıtmaya devam ediyor. Disney‘in Fox‘u satın almasının ardından birçok karakterin hakkı tekrardan Marvel‘e geçmiş durumda ve bu karakterler zamanla Marvel Sinematik Evreni‘nde ki yerini alacaklar. Bunlardan birisi de yıllardır Marvel Sinematik Evreni‘ne katılması beklenen X-Men ekibi.

Daha önce Fox bünyesinde, oldukça uzun soluklu bir X-Men film serisi izleyiciyle buluştu. Kapsamlı ve hayranlara istediğini veren bu film evreni; Disney‘in Fox‘u satın almasının ardından ayrıca, Deadpool & Wolverine filminde yaşanacak olaylarla beraber bu evren tamamen yok sayılacak. Daha önce Marvel Sinematik Evreni içerisinde farkı cameolarla beraber görme şansı elde ettiğimiz karakterler ise, yakında tamamen Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olacaklar.

Uzun zamandır kapalı kapılar ardında hazırlıkları süren X-Men filminde ise, çalışmaların hızlandırıldığı aktarıldı.

Marvel Studios’un X-Men Filmi, Aradığı Senaristi En S0nunda Buldu

X-Men

Özellikle son dönemde Marvel Studios‘a ve Disney Plus‘a ilaç gibi gelen X-Men 97 dizisinin tahmin edilemeyen başarısının ardından stüdyo, geliştirme süreci kapalı kapılar ardında devam eden projeyi hızlandırma kararı aldı. Henüz resmi olarak duyurulmayan yapımın, senarist koltuğunda yer alacak isim arayışı uzun zamandır sürüyor. Hata yapmak istemeyen stüdyo, en sonunda aradığı ismi bularak anlaşmaya vardı. Bu da demek oluyor ki, filmin konusu ve altyapısı tamamen hazır durumda.

Marvel Studios’un hayranlar tarafından uzun zamandır en çok beklenen projesinin senarist koltuğunda; geçtiğimiz sonbahar aylarında vizyona giren The Hunger Games: Songbirds and Snakes filminde görev alan ve Now You See Me üçlemesinin devam filminin senaryosunu kaleme alacak olan Michael Lesslie, Marvel Studios‘un X-Men filminin de senarist koltuğunda yer alacak.

Son dönemlerde kült haline gelen serilere yeni bir soluk getirilme kararı alındığında başvurulan ilk isimlerden birisi olan Michael Lesslie’nin yanında görev alacak olan yönetmen, yapımcı ve oyuncu kadrosu gibi detaylar ise henüz belli değil. Marvel Studios‘un bu yaz aylarında filmi resmen duyurması bekleniyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...