Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

League of Legends’a Yeni Destek Şampiyonu: Milio

Genç Milio ailesinin nesiller önce sürüldüğü Ixtal sınırındaki uzak bir köyden geliyor. Benzersiz dünya görüşü sayesinde uzmanlaştığı ateş aksiyomunu başkalarını iyileştirmek ve onlara yardım etmek için kullanıyor.

Ailesini Yun Tallar arasındaki eski ihtişamına kavuşturma sorumluluğu omuzlarına yüklenen Milio, bu amaçla rahat köy hayatını geride bırakıp Ixtal’ın vahşi ormanlarında yolculuğa çıkıyor. Ancak ülkenin başkenti Ixaocan’da onu neyin beklediğine dair hiçbir fikri yok…

Milio iyileştiren ateş konusundaki uzmanlığını asla sönmeyen bir alev oluşturmak için kullanıyor ve bu alevi kendi yaptığı sırt çantası fırıncıkta taşıyor. Tabii Milio’nun alevi sevimli mi sevimli, insan benzeri bir şekle bürünüyor ve Milio ona “Kankateş” adını veriyor. Ayrıca Milio fırıncığından daha küçük kankateşler çıkarıp onları büyüsünün bir uzantısı olarak kullanabiliyor.

Resmi bir eğitimden geçmeyen Milio’nun ateş aksiyomunu kullanma tarzı, Qiyana gibi eğitim almış kişilere kıyasla çok daha esnek kalıyor. Bir de evinden çok uzakta olduğu için kankateşlerinin her birine aile üyelerinin kişiliklerinden özellikler veriyor ve hatta onlarla sohbet bile ediyor.

Milio’nun Yetenekleri

Pasif – Ateş Parçası

Milio’nun yetenekleri temas ettiği takım arkadaşlarını efsunlayarak onların bir sonraki hasar veren saldırılarının ilave anlık hasar vermesini ve hedefi yakmasını sağlar.

Q – Süper Güçlü Ateş Şutu

Milio bir topu tekmeleyerek rakibini geri savurur. Top hedefine isabet ettikten sonra havaya yükselir ve rakibe doğru yere düşer. Topun etki alanındaki rakipler hasar alır ve yavaşlar.

W – Sıcacık Kamp Ateşi

Milio takım arkadaşlarını iyileştiren bir güçlendirme alanı oluşturur. Alanın içindeki takım arkadaşlarının saldırı menzili artar. Alan, kullanım noktasına en yakın olan takım arkadaşını takip eder.

E – Kor Kucak

Milio bir takım arkadaşına kalkan vererek ona geçici olarak hareket hızı kazandırır.

R – Hayat Alevi

Milio yaraları saran bir alev dalgası göndererek menzildeki takım arkadaşlarını iyileştirir ve üstlerindeki kitle kontrolü etkilerini kaldırır.


 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Teknoloji Haberleri

Okula dönüş dönemi yaklaşırken lise ve üniversite öğrencileri hem ödevlerini yapabilecekleri hem de oyun, medya dosyaları gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayarı arayışında...

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Telefon Haberleri

Türkiye pazarına, koyu mavi, mavi ve gümüş olmak üzere 3 renk ve 6-128 GB versiyonu ile giriş yapan Samsung Galaxy M34 5G, güçlü özellikleri...