Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

League of Legends TBF 2022 Şampiyonu İstanbul Wildcats Oldu!

Ligin en iyi takımının belirlendiği Şampiyonluk Ligi 2022 Türkiye Büyük Finali’nde, DenizBank İstanbul Wildcats ve Fenerbahçe Espor karşı karşıya geldi. Son KMF şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats sezona hızlı başlangıç yapan NASR ESPORTS’un hemen arkasından gelerek mevsim finalleri için güçlü sinyaller vermeyi başarmıştı.

Fenerbahçe Espor ise mevsim finallerine son dakika dahil olmuş ve lig aşamasındaki sorunlarını mevsim finalleri ile birlikte bozarak, istatistiksel olarak kendinden daha iyi gözüken Dark Passage ve NASR ESPORTS’a karşı oynadıkları serileri kazanarak adını finale yazdırmayı başarmıştı.

Serinin açılış maçında Fenerbahçe Espor, erken oyundaki avantajını iyi kullanarak rakibinin aldığı 6 skora karşılık 22 skorla bizlere güzel bir seri izleteceklerinin mesajını ilk maçtan vermiş oldu.

İlk Maçın Özeti

İkinci maçta ise takımlar bir nevi kompozisyonlarını takas ettiler ve DenizBank İstanbul Wildcats ilk maçın etkisinden çıkarak maçın her bölümünde üstünlük kurmayı başardı. Yaklaşık 30 dakika süren ve HolyPhoenix’in 10/1/6’lık Sivir performansıyla takımına liderlik ettiği seride DenizBank İstanbul Wildcats durumu eşitledi.

2. Maçın Özeti

Serinin üçüncü maçında koridorlarda üstünlük kurmayı başaramayan Fenerbahçe Espor’un erken oyun odaklı oyun planı işe yaramadı. Seyirci ile birlikte rüzgarı tamamen arkasına alan DenizBank İstanbul Wildcats bu maçtan galip ayrılarak 2-1 öne geçmeyi başardı.

3. Maçın Özeti

Seriyi 4 maç ile bitirmek isteyen DenizBank İstanbul Wildcats erken oyunda Serin’in önderliğinde avantaj sağlamayı başardı. Altın farkına rağmen Worlds umutlarına tutunan Fenerbahçe Espor geriden gelerek durumu eşitledi. Takımların Nexus’un önüne kadar gelip bitirmeyi başaramadığı mücadele 40 dakikayı aştı ve en sonunda Fenerbahçe Espor İzmir’de Silver Scrapes dinletmeyi başardı.

4. Maçın Özeti

Serinin tüm maçlarından farklı bir strateji ile nişancı havuzundan yasaklama yapan DenizBank İstanbul Wildcats, HolyPhoenix’in tercih ettiği Nilah ile yakaladığı üstünlüğü hiç bırakmadı ve seriyi kapatmayı başararak şampiyonluğa ulaştı.

5. Maçın Özeti

Böylece DenizBank İstanbul Wildcats tarihinde ilk defa Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu ve Worlds’te ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Serinin En Değerli Oyuncusu ise orta koridorda gösterdiği etkileyici performans ile Tolga “Serin” Ölmez oldu.

Türkiye Büyük Finali ile Şampiyonluk Ligi’nin Yaz Mevsimi ve 2022 yılı geride kaldı. 29 Eylül tarihinde dünyanın dört bir yanından gelen takımlar Dünya Şampiyonasında karşı karşıya gelecek. Temsilcimiz DenizBank İstanbul Wildcats’in yer alacağı Ön Eleme Aşaması grupları kura çekimi ile belirlendi:

  • A GRUBU: FNC, BYG, DFM, EG, LOUD, CHF
  • B GRUBU: DRX, RNG, SGB, MAD, IW, ISG

 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo, bütçe dostu yeni akıllı telefonu Vivo Y18 ile teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor. V2333 model numarasıyla Google Play Console’da ilk kez görülen bu cihaz,...