Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

James Cameron’un Çekilemeyen Spider-Man Filminden Yeni Bilgiler Geldi

Marvel Comics‘in belki de en çok bilinen ve herkes tarafından sevilen süper kahramanlarından birisi şüphesiz ki Spider-Man‘dir. Neredeyse hepimizin çocukluğunu süsleyen süper kahramanımız Marvel, Disney ve Sony Pictures sayesinde sürekli yeni ve kaliteli yapımlarla izleyicilerle buluşuyor.

Sam Raimi‘nin yönetmen koltuğunda oturduğu Spider-Man üçlemesi, Andrew Garfield‘ın başrolünde olduğu The Amazing Spider-Man filmleri ve Marvel Sinematik Evreni‘nde izlediğimiz Tom Holland‘ın Spider-Man‘i son yıllarda izlediğimiz kaliteli sinema filmlerinden. Tabii ki de bu yapımların dışında tonla dizide bulunuyor. Ancak bu filmlerin aksine izleme şansı elde edemediğimiz ve belki de tüm zamanların en iyi Spider-Man filmlerinden birisi olma potansiyeline sahip bir yapım daha bulunuyor.

James Cameron, Spider-Man’e Farklı Bir Bakış Atmak İstedi

Titanik, Avatar ve Terminator serisi gibi kaliteli yapımlarla tandığımız James Cameron, 1990’lı yıllarda Spider-Man filmi yapmak istediğini açıkladı. Ancak bu yıllar Marvel‘in iflasın eşiğine geldiği ve sahip olduğu karakterlerin haklarını satmak zorunda olduğu bir dönem olduğu için bu yapım asla gerçeğe dönüşemedi. Cameron‘un en az 50 milyon dolar bütçe istemesi ve filme yıldızlara yer vermek istemesi filmi imkansız hale getirdi.

Peki Cameron nasıl bir Spider-Man filmi ortaya koymak istedi. Öncelikle Cameron, Peter Parker rolü için Leonardo DiCaprio‘yu ve Doctor Octopus için Arnold Schwarzenegger‘u istiyordu. Şimdiye kadar sinemada izlediğimiz 3 farklı Spider-Man serisinin aksine R Rated yani 17 yaş ve üzeri için uygun olan bir senaryoya sahipti bu yapım.

Film Peter Parker‘ın örümcek tarafından ısırılmasından sonraki hayatına daha karanlık bir bakış açısı sunmayı hedefliyordu. Peter Parker‘ın öğrenci olarak sorumluluklarını ve süper kahraman sorumluluklarını oldukça dengeli bir şekilde sunacaktı.

Ayrıca James Cameron, neden bir Spider-Man filmi yapmak istediğini şu şekilde açıkladı; “Çizgi roman filmi yönetmek gibi bir ilgim yok… Spider-Man‘e ilgim vardı ama bu eşsiz bir şeydi. Kişisel bir Spider-Man sevgisi. Ancak, karakter başkaları tarafından oldukça iyi bir şekilde sinemaya uyarlandı.

Kaynak; The Direct

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...