Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

iPhone SE 4, iPhone XR ile Aynı Tasarıma Sahip Olacak

Apple’ın Android tarafındaki fiyat performans oranı yüksek telefonlar ile rekabet etmesini sağlayan iPhone SE serisinin yeni üyesi hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Yeni iPhone SE 4’ün Apple’ın 2018 yılında çıkmış olan iPhone XR ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor. Cihazın arkada tekli kamera ve muhtemelen çentikli LCD bir ekrana yer vermesi sızdırılan bilgiler arasında. Batarya tarafında ise yine cihazın tasarımın değişmemesi nedeniyle batarya kapasitesi iPhone XR gibi 2900 mAh ile 3000 mAh arasında değişkenlik gösterebilir. Ancak cihazın çıkacağı yıla göre daha düşük güç tüketimine sahip işlemci kullanması batarya ömrünü uzatabilir.

Konu işlemciye gelmişken Apple’ın bir önceki nesil iPhone SE 3‘teki stratejiyi devam ettirerek bir önceki yılın amiral gemisinde olan işlemciyi kullanması bekleniyor. Bu da A15 Bionic ya da A16 Bionic işlemcisinin cihazda yer alabileceği anlamına geliyor. İşlemcilerin performansı göz önüne alındığında sizi rahatlıkla 4 ila 5  yıl üzmeyeceğini söyleyebiliriz.

Tasarımda çentik bulunmasına rağmen bazı analistler Apple’ın fiyat performans açısından Face İD teknolojisi yerine Touch İD teknolojisini kullanmasını bekliyor. Eğer böyle olursa iPhone XR’a nazaran daha küçük bir çentik ve muhtemelen güç tuşuna yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı görebiliriz.

Son olarak Apple’ın 2023’ün sonuna doğru veya 2024 yılında tanıtmasını beklediğimiz iPhone SE 4 hakkında yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....

Oyun Haberleri

Birçok popüler oyunu ücretsiz olarak oyunculara dağıtmasıyla bilinen Epic Games tarafından bu hafta verilecek oyunlar belli oldu. Macera ve FPS kategorilerini sevenler için kesinlikle değerlendirilmesi...