Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

iPhone SE 4, iPhone XR ile Aynı Tasarıma Sahip Olacak

Apple’ın Android tarafındaki fiyat performans oranı yüksek telefonlar ile rekabet etmesini sağlayan iPhone SE serisinin yeni üyesi hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Yeni iPhone SE 4’ün Apple’ın 2018 yılında çıkmış olan iPhone XR ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor. Cihazın arkada tekli kamera ve muhtemelen çentikli LCD bir ekrana yer vermesi sızdırılan bilgiler arasında. Batarya tarafında ise yine cihazın tasarımın değişmemesi nedeniyle batarya kapasitesi iPhone XR gibi 2900 mAh ile 3000 mAh arasında değişkenlik gösterebilir. Ancak cihazın çıkacağı yıla göre daha düşük güç tüketimine sahip işlemci kullanması batarya ömrünü uzatabilir.

Konu işlemciye gelmişken Apple’ın bir önceki nesil iPhone SE 3‘teki stratejiyi devam ettirerek bir önceki yılın amiral gemisinde olan işlemciyi kullanması bekleniyor. Bu da A15 Bionic ya da A16 Bionic işlemcisinin cihazda yer alabileceği anlamına geliyor. İşlemcilerin performansı göz önüne alındığında sizi rahatlıkla 4 ila 5  yıl üzmeyeceğini söyleyebiliriz.

Tasarımda çentik bulunmasına rağmen bazı analistler Apple’ın fiyat performans açısından Face İD teknolojisi yerine Touch İD teknolojisini kullanmasını bekliyor. Eğer böyle olursa iPhone XR’a nazaran daha küçük bir çentik ve muhtemelen güç tuşuna yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı görebiliriz.

Son olarak Apple’ın 2023’ün sonuna doğru veya 2024 yılında tanıtmasını beklediğimiz iPhone SE 4 hakkında yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...