Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

iPhone SE 4 Hiçbir Zaman Çıkmayabilir

Apple’ın daha önce iPhone SE 4’ü 2024’te büyük bir yeniden tasarımla piyasaya süreceği söylendi. Ancak şirket, yüksek üretim maliyetleri ve beklenenden düşük sevkiyatlar nedeniyle seri üretim planlarından vazgeçebilir gibi görünüyor. Apple’ın neden iPhone SE 4’ü iptal edebileceği ve ne beklemeniz gerektiği hakkında daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki yazımızda okyabilirsiniz.

Apple Düşük Talep ve Üretim Maliyetleri Yüzünden iPhone SE 4’ü Üretmeyebilir

Daha önce birçok doğru analiz Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün bir dizi tweet’te, Apple’ın düşük talep ve yüksek bileşen fiyatları nedeniyle iPhone SE 4’ü muhtemelen iptal edeceğini veya erteleyeceğini belirtti. Kuo’ya göre iPhone SE 3, iPhone 13 mini ve iPhone 14 Plus gibi orta ve alt seviye akıllı telefonların sevkiyatı, Apple’ın beklediğinden daha düşük.

Sizlere daha önce iPhone SE 4’ün iPhone XR’a benzer bir tasarıma sahip olacağını bir haberimizde belirtmiştik. Apple, yeni tasarımı SE serisine getirmeyi planlıyorsa, Kuo bunun iPhone SE 3’e kıyasla daha yüksek maliyetler ve satış fiyatları gerektireceğinden bahsediyor. Analist ayrıca, Apple’ın “2023’teki küresel ekonomik durgunluğun zorluklarını” aşmak için gereksiz ürün geliştirme maliyetlerini kısması gerekeceğini öne sürüyor.

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Apple’ın iPhone SE 4’ü 2024’te piyasaya sürmesi bekleniyordu. Apple planlarını sürdürürse cihaz , iPhone XR’a oldukça benzeyecek. Bu da şirketin Güç düğmesinde Touch ID’den uzaklaşacağı anlamına geliyor. Şirket, çentikte Face ID kullanabilir veya maliyetten kısmak için güç düğmesinde bir Touch ID kimlik doğrulama sistemi barındırabilir.

Tasarımın geri kalanına gelince, iPhone SE 4 daha büyük ve çentikli 6.1 inçlik bir ekranla piyasaya sürülecek. Analist Ross Young, şirketin cihaz için OLED ve LCD paneller arasında karar vermediğini belirttiğinden, ekran tipi bu noktada net değil. Ancak Apple’ın cihazın maliyetlerini düşürmek açısından LCD bir paneli tercih edebileceği söyleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...