Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

iPhone SE 2022 Tanıtıldı

Apple, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapmayı planladığı Peek Performance isimli yeni etkinliğinde, bir sürü yeni cihazı tanıtacağı konuşuluyordu. Konuşulan en büyük cihazlardan birisi de şüphesiz uygun fiyatlı yeni iPhone SE modeliydi. Az önce yapılan etkinlikte yeni iPhone SE duyuruldu. Şimdi, teknik özelliklerden hızlıca bahsedelim.

iPhone SE 2022 Teknik Özellikleri Açıklandı

Öncelikle cihazda 4.7 inçlik standart 2. nesil iPhone SE’nin tasarım detayları yer alıyor. Retina LCD teknolojisine sahip ekran, 4.7 inç geleneğini sürdürüyor. Genel olarak tasarımsal anlamda fazla bir değişim yapılmadığını görüyoruz. Aynı zamanda cihazda yıllardır süregelen Touch ID bu modelde de önceki neslindeki gibi kullanılmaya devam edilmiş.

Cihazın SoC birimi olarak da A15 Bionic kullanılacak. Yani eski nesile göre, yaklaşık 1.5-2 kat daha fazla bir performans artışını gözlemleyebileceğiz. Bununla birlikte cihazın donanım yönünde önceki nesile göre en belirgin farklarından birisinin bu olacağını görüyoruz. Bununla birlikte yeni A15 SoC ile, SE 2022 5G desteğine de sahip olacak. Tabii ki ülkemizde de yavaş yavaş gelişme aşamasında olan 5G altyapısı adına, gelecekte bu cihazla 5G’nin gücünden faydalanabileceğiz.

Kamera yönünde ise cihazda diğer SE modellerinde olduğu gibi 12 MP çözünürlüğe sahip tek kamera kullanılacak. Önde ise 7 MP çözünürlüğe sahip FaceTime kamerası bulunuyor. Önceki nesile göre pek bir fark bulunmuyor.

Cihaz siyah, beyaz ve ProductRED olmak üzere üç renk seçeneği ile satışa çıkacak, ayrıca IP67 sertifikasına da sahip olacak. 148 gram ağırlığa sahip cihazın önceki nesile göre tasarımsal anlamda fazla değişikliği bulunmuyor. iOS 15 ile kutudan çıkacak olan cihaz, en yeni SoC birimi ile birlikte kullanılabilecek.

Fiyatlandırma seçenekleri arasında başlangıç seçeneklerine sahip cihaz, 429 dolar fiyattan satışa çıkacak. 64 GB depolamaya sahip model 10.999 liradan, 128 GB kapasiteli cihaz ise 11.899 liradan satışa sunulacak. Tepe nokta olan 256 GB cihaz ise 13.999 liradan fiyat belirlenmiş durumda.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...