Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Bu rehberimizde sizler için “iPhone’da pil yüzdesi nasıl açılır?“, “iPhone pil yüzdesi neden görünmüyor?” ve “iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 pil yüzdesi nasıl açılır?” sorularını yanıtlayacağız. Böylelikle pil yüzdesini görme konusunda yaşadığınız sorunları kısa sürede çözmüş olacaksınız.

iPhone Pil Yüzdesi Neden Gözükmüyor?

Sonsuz ekranın ve çentiğin yaygınlaşmasıyla özellikle iPhone gibi nispeten büyük çentiğe sahip cihazlar pil yüzdesini kapatarak çentiğin sağında ve solunda bulunan küçük alandan tasarruf etmeyi amaçlıyor. Bu sebeple Face ID bulunan iPhone’larda pil yüzdesini durum çubuğuna eklemek maalesef mümkün değil fakat ne kadar şarjınız kaldığını öğrenmeniz için farklı yöntemler var.

iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Bu işlem FaceID bulunan ve ana ekran düğmeli iPhone’larda farklılık göstermekte, bu nedenle iki ayrı başlık altında anlatacağız.

FaceID Bulunan iPhone’larda

iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

  1. Ana ekranınıza uygulamalar titreyene kadar basılı tutun ve ekranınızın sol üstünde bulunan “+” ikonuna tıklayın.
  2. Ardından Widget arama bölümünden dilinize göre “Batteries” veya “Piller” seçeneğine tıklayın.
  3. Ardından sağa kaydırarak nasıl görmek istediğinizi seçtikten sonra “Widget’i Ekle” butonuna tıklayın.
  4. Diğer bir yöntem olarak ekranınızın sağ üstünden aşağı doğru kaydırıp açılan menüden pil yüzdenizi görebilirsiniz.

Ana Ekran Tuşu Bulunan iPhone’larda

  1. Ayarlar menüsüne gelin ve “Pil” sekmesine tıklayın.
  2. Ardından “Pil yüzdesi” seçeneğini aktif edin.

iPhone 11 Pil Yüzdesi Neden Yok?

Pil yüzdesini görüntülemek için IOS 16 Beta ya da IOS 16 Beta’dan daha yüksek bir yazılım modeline sahip olmanız gerekiyor, yüklü ise yukarıdaki direktifleri takip edebilirsiniz.


Bu rehberimizde sizler için “iPhone’da pil yüzdesi nasıl açılır?“, “iPhone pil yüzdesi neden görünmüyor?” ve “iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 pil yüzdesi nasıl açılır?” sorularını yanıtladık. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...