Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

iPhone 16 Serisinin Batarya Özellikleri Belirlendi

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 16 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Birkaç gün önce iPhone 16 ve 16 Plus’ın şema tasarımları paylaşılırken kısa bir süre önce ise 16 serisinin render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bazı 16 modellerinin pil kapasiteleri paylaşıldı.

iPhone 16 Serisinin Batarya Özellikleri

iPhone 16 ve 16 Pro Max’in öncekilerden daha büyük pillere sahip olacak ancak 16 Plus’ın pil kapasitesi açısından önemli bir geri adım atacağı belirtiliyor. Ayrıca 16 Pro Max’in iPhone 15 Pro Max’te ve daha önceki modellerde kullanılan L şeklindeki pil tasarımından uzaklaşarak 16 ve 16 Plus gibi standart bir dikdörtgen pil kullanacağı söyleniyor.

iPhone 16 modelinde 3,561mAh; iPhone 16 Plus modelinde 4,006mAh ve 16 Pro Max modelinde 4,676mAh batarya bulunacak. Pro model hakkında ise bir bilgi paylaşılmadı. Bu değerler, iPhone 15 serisine göre şöyle bir değişim gösteriyor:

Görüldüğü üzere 16 ve 16 Pro Max modelleri, önceki nesle göre pil kapasitesi artışı yaşarken 16 Plus modeli ise tam tersine bir durumla karşı karşıya. Bu durumun nedeni ise henüz bilinmiyor ancak bazı spekülasyonlara göre Apple, 16 Plus modelinde daha ince bir tasarım tercih etmiş olabilir.

Serinin batarya özellikleri, performans ve kullanım süresi açısından ne gibi farklar yaratacak merak ediliyor. Apple’ın yeni nesil işlemcisi A17’nin daha verimli olması bekleniyor. Ayrıca yeni modellerde ekran yenileme hızının da artması muhtemel. Bu faktörlerin hepsi pil tüketimini etkileyecek unsurlar.

16 serisinin tanıtım tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı ancak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Apple’ın yeni akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için takipte kalın.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...