Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

iPad Air’ın Lansman Günü Belirlendi

Apple’ın yeni tablet modelleri arasında en çok merak edilenlerden biri olan iPad Air, yakında resmi olarak tanıtılacak. İşte yeni tabletin lansman günü ve beklenen özellikleri.

iPad Air’ın Tanıtım Tarihi

Geçtiğimiz aylarda teknik özellikleri ortaya çıkan yeni iPad Air modelinin tanıtım tarihi sızdırıldı. Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young’a göre, söylentilere konu olan yeni 12,9inç Air için ekran panellerinin sevkiyatı başladı. Bugün X’te (Twitter) paylaşım yapan Young, “12.9inç iPad Air panel sevkiyatları aralık ayında başladı…” ifadelerine yer verdi.

Mark Gurman, Apple’ın yeni Air modellerini ve iPad Pro modellerini mart ayı civarında tanıtmayı planladığı yönündeki önceki raporunu yineledi. Gurman, 11inç ve 13inç iPad Pro modellerinin yanı sıra 10,9inç ve 12,9inç iPad Air modellerini de öngörüyor.

Yeni iPad Air, iki farklı ekran seçeneğine ve bir M2 işlemciye sahip olacak. M2 işlemci, Apple’ın kendi tasarladığı ARM tabanlı bir çip olup, MacBook Air ve MacBook Pro gibi dizüstü bilgisayarlarda da kullanılıyor. M2 işlemci, daha yüksek performans ve daha uzun pil ömrü sunuyor.

Cihazın fiyatı ve çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı ancak mart ayında yapılması beklenen lansmanda bu bilgiler de netleşecek. Tabletin önceki modellerine göre daha pahalı olması bekleniyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...