Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Instagram’da Takip İsteği Attığım Kişileri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana sahip olmak adına hesaplarını sadece takipçileri ile paylaşmayı tercih etmektedir. Özellikle gündelik hayattan kesitlerin ve görsellerin paylaşıldığı Instagram’da birçok kişi hesaplarını gizli modda kullanmayı tercih eder. Durum böyle olunca hesabı gizli olan ve takip etmek istediğiniz kişilere Instagram’da takip isteği göndermeniz gerekir. Bu istekler her zaman hemen kabul edilmez ve bir süre takip isteğinin kabul edilmesi beklenebilir. Bu yazımızda Instagram’da Takip İsteği Attığım Kişileri Nasıl Görebilirim? sorusunu sizler için yanıtlayacağız.

Instagram’da Takip İsteği Gönderme

Instagram uygulamasında birçok kişi videoların ve paylaştıkları görsellerin gizliliğini korumak adına hesaplarını sadece onları takip etmesine izin verdikleri kişilerin görebilmesine izin vermeyi tercih etmektedir. Bu nedenle hesabı gizli olan bir kişinin profiline erişilmesi için takip isteği gönderilmesi gerekmektedir. Takip isteği göndermek her ne kadar kolay bir işlem olsa da gönderilen takip isteklerini takip etmek oldukça zordur. Takip isteği kabul edildiğinde Instagram bildirim gönderiyor olsa da bazı takip isteklerinin cevaplanması uzun sürebilir ve takip isteği gönderilen kişinin profili açılmadan kabul edilip edilmediği anlaşılamaz.

Instagram takip isteği alan kişiler için gelen istekleri bir liste halinde gösteriyor olsa da gönderilen takip isteklerinin kontrol edileceği bir liste yoktur. Bu nedenle uygulama içerisinden yapılacak işlemler ile bu listeye erişim sağlamak gerekir.

Instagram’da Takip İsteği Atılan Kişilerin Görülmesi

Instagram bir mobil uygulama olarak kullanıldığından ve daha çok bu şekilde kullanım desteklendiğinden bu işlemlerin telefon üzerinden yapılması daha kolaydır. Birçok Instagram özelliği bilgisayarda aktif çalışmasa da Instagram bilgisayardaki tarayıcılar üzerinden de kullanılabilmektedir.

  1. Adım: Instgaram uygulaması açılarak sağ altta yer alan Profil butonuna tıklanır.
  2. Adım: Açılan profil sayfasında sağ üstte yer alan 3 çizgi şeklindeki Menü butonuna tıklanır.
  3. Adım: Açılan Menü’de Hareketlerin butonuna tıklanır.
  4. Adım: Tüm Hareketlerin yönetildiği bu panelin en alt kısmında Bilgilerini İndir butonuna tıklanır.
  5.  Adım: Açılan Bilgilerini İndir sayfasında Mevcut Hareketler seçilir ve ardından Bilgileri İndir veya Aktar butonuna tıklanır.
  6. Adım: Bu nokta Instagram Tüm mevcut bilgilerin mi yoksa bazı bilgilerin mi indirilmesi istendiğini sormaktadır. Burada Tüm Mevcut Bilgiler seçilerek devam edilir.
  7. Adım: Bu aşamadan sonra Instagram profil ile ilgili tüm bilgileri email yoluyla paylaşmaktadır. Bu işlem için belirli bir süre bulunmasa da sistemin yoğunluğuna ve bilgilerinizin boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.
  8. Adım: Instagramdan gelen .zip dosyası açılarak dosyasının içerisinde “followers_and_following” aratılır ve çıkan sonuçlar arasından “recent_follow_requests.html” dosyası bulunarak açılır.
  9. Adım: Açılan dosya içerisinde takip isteği gönderilen tüm hesaplar yer almaktadır.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da Takip İsteği Attığım Kişileri Nasıl Görebilirim? sorusunun yanıtını sizler için adım adım açıkladık. Instagram uygulaması doğrudan bir takip isteği gönderilen kullanıcılar listesi sunmasa da erişimine izin verdiği bilgiler arasından bu liste kolaylıkla çekilebilir.

Yazar

İTÜ Fizik Mühendisliği öğrencisi olan Elif Ersoy, yaklaşık 5 yıldır sunucu ve bilgisayar işletim sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürmekte olup; kariyerine İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda devam etmektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nde günlük yaşamımızda neredeyse her kullanıcının karşılaştığı problemler üzerine içerik editörlüğü görevini yürütmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...