Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

İddia: Call of Duty: Black Ops 6, Ekim Sonunda Geliyor Olabilir

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile ilgili planları, birçok oyuncunun dikkatini çekiyor.

The Verge tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Activision, Call of Duty: Black Ops 6’yı ekim sonlarında, muhtemelen 25 Ekim 2024’te piyasaya sürmeyi hedefliyor. The Wall Street Journal‘ın raporu ise oyunun Xbox Game Pass abonelik hizmetine sunulacağını belirtiyor.

Microsoft’un Büyük Planı: Black Ops 6 ve Game Pass Abonelikleri

Call of Duty: Black Ops 6

The Verge raporlarına göre, Black Ops 6’nın çıkış tarihi olarak Ekim 2024 belirlenmiş durumda. Oyunun bu tarihte piyasaya sürülmesi, oyuncuların yeni Call of Duty deneyimini tam olarak yaşayabilmesi için sabırsızlanmalarına neden oldu.

Call of Duty: Black Ops 6‘nın çıkışıyla ilgili bir diğer önemli gelişme ise oyunun Microsoft’un Xbox Game Pass hizmetine dahil edileceği yönündeki iddialar. Wall Street Journal, Microsoft’un bu yılki Call of Duty oyununu Game Pass’te yayınlamayı planladığını bildirdi. Bu, Microsoft’un Call of Duty gibi büyük bir seriyi abonelik hizmetine dahil etme stratejisi açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Sarah Bond’un Bloomberg ile yaptığı röportajda, tüm birinci parti oyunların Game Pass’te yayınlanacağını söylemesi, bu iddiayı zaten doğruluyordu. Bond, “Bu yılın ilerleyen dönemlerinde Game Pass’e gerçekten büyük oyunların gireceğini göreceksiniz” diyerek oyunculara büyük sürprizler vaat etmişti.

Bu iddiaların gündeme gelmesiyle birlikte, güvenilir kaynaklardan gelen çeşitli açıklamalar da dikkat çekiyor. Bu açıklamaların ortak noktası, Microsoft’un Game Pass abonelik paketlerinde yapılacak değişikliklerle ilgili.

Verge, Microsoft’un, Call of Duty’nin yeni sürümlerini Xbox Game Pass’e ekleyip eklemeyeceğini tartıştığını ve bu değerlendirmelerden birinin Xbox Game Pass Ultimate’ın fiyatını yükseltmek olduğunu bildirdi.
Wall Street Journal ise Microsoft’un Xbox Game Pass içerisinde Call of Duty için ekstra ücret almaya karar verip vermediğini ya da abonelik ücretini artırıp artırmayacağını açıklığa kavuşturmadı.

Henüz resmi olarak açıklanmayan Call of Duty: Black Ops 6, 9 Haziran’daki Xbox Games Showcase‘in ardından özel bir incelemeye tabi tutulacak. The Wall Street Journal’a göre, oyunun Xbox Game Pass planlarının etkinlikte duyurulması bekleniyor. Bu, oyuncular için büyük bir heyecan kaynağı olacağı gibi, oyunun lansmanı öncesinde de önemli bilgiler sağlayacak.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...