Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Huawei nova 12 ve 12 Pro Özellikleri Belirlendi

Huawei’nin yeni akıllı telefonları nova 12 ve nova 12 Pro, özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu cihazlar, Huawei’nin kendi geliştirdiği Kirin 9000S yonga setini kullanıyor. Bu yonga seti, 5G bağlantısını destekliyor ve yüksek performans sunuyor. Ayrıca, nova 12 serisi, 120Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlarla geliyor. Bu ekranlar, canlı renkler ve akıcı görüntü kalitesi sağlıyor.

Huawei nova 12 ve 12 Pro Özellikleri

Huawei nova 12 ve nova 12 Pro’nun kamera özellikleri de oldukça etkileyici. nova 12 Pro, arka tarafta 50MP çözünürlüğünde ana kamera, otomatik odaklama ve makro moduna sahip 12MP ultra geniş açılı kamera ve 50MP telefoto lens ile donatılmış. Bu kamera sistemi, optik yakınlaştırma, portre modu, gece modu gibi pek çok özelliği destekliyor. Ön tarafta ise iki adet 60MP ultra geniş açılı selfie kamera bulunuyor. Bu kameralar, yüz tanıma, HDR, yapay zeka güzelleştirme gibi işlevlere sahip.

nova 12 ise nova 12 Pro’ya göre daha uygun fiyatlı bir model. Bu cihaz, Kirin 830 SoC yonga setini kullanıyor ve arka tarafta bir adet 60MP kamera taşıyor. Ekranı da Huawei nova 12 Pro’ya göre daha küçük ve kavisli değil. Ayrıca, telefoto lensi de daha mütevazı bir 8MP çözünürlüğe sahip. Ancak bu cihaz da ön tarafta iki adet 60MP selfie kamera ile geliyor.

 

Huawei nova 12 serisinin batarya kapasitesi ve şarj hızı da farklılık gösteriyor. nova 12, 88W şarj destekli 4.800mAh bataryaya sahipken, nova 12 Pro ise 100W şarj destekli 4.900mAh bataryaya sahip. Bu sayede, bu cihazlar çok kısa sürede tam şarj olabiliyor.

nova 12 serisi, yaklaşık 410 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Bu fiyatlar, cihazların sunduğu özellikler göz önüne alındığında oldukça uygun görünüyor. Huawei’nin nova 12 serisini ne zaman piyasaya süreceği henüz belli değil. Ancak bu cihazlar, Huawei hayranlarının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Ubisoft, bu yılki Ubisoft Forward etkinliğinde, merakla beklenen Assassin’s Creed Shadows için kapsamlı bir oynanış fragmanı sundu. Bu genişletilmiş gösterim, oyunun detaylarına dair birçok...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....