Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Hobbitlerin Huzurlu Köşesi: “Tales of the Shire” Tanıtıldı

Weta Workshop ve Private Division işbirliğiyle geliştirilen “Tales of the Shire“, J.R.R. Tolkien’in efsanevi Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen rahat ve sevimli bir yaşam simülasyonu olarak duyuruldu. Yayınlanan fragman, oyunun nasıl bir deneyim sunacağına dair önemli ipuçları veriyor.

Tales of the Shire: Yüzüklerin Efendisi Evreninde Rahat Bir Macera

Tales of the Shire

Tales of the Shire, J.R.R. Tolkien’in efsanevi Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen, sıcak ve sevimli bir dünyada rahat aktiviteleri sergileyen yeni bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Weta Workshop ve Private Division iş birliğiyle geliştirilen bu oyun, Tolkien’in hayranlarını Yüzüklerin Efendisi evreninde sakin bir köşede keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

Yüzüklerin Efendisi dünyasının daha karanlık ve tehlikeli bölgelerinden uzak, Shire adlı rahat cennette geçen Tales of the Shire, oyunculara huzurlu bir yaşam sunuyor. İnsanlar, elfler, cüceler ve orklar savaş meydanlarında savaşırken, siz Shire’da kendi işlerinizle meşgul olacak, keyifli vakit geçireceksiniz. Hobbitlerin yaşadığı bu yerde, yaklaşan bir tehdit ya da büyük bir macera yok gibi görünüyor; ancak, günlük yaşamın sıradan zevklerini keşfetmek için bolca fırsat var.

Oyunda, Shire’da geçireceğiniz günlerde birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Mahsul toplamak, balık tutmak, ticaret yapmak, hayvan yetiştirmek, arkadaşlar edinmek, yemek pişirmek, bahçe işleriyle uğraşmak ve evinizi dekore etmek gibi birçok seçenek mevcut. Ayrıca, tüm kasabanızı bir araya getirip keyifli partiler düzenleyebilirsiniz.

Tales of the Shire, fragmanda da görüldüğü gibi, Animal Crossing tarzı bir yaşam simülasyonu oyunu gibi görünüyor. Bywater kasabasında yerinizi alacak ve çeşitli aktivitelerle hobbit yaşamının tadını çıkaracaksınız. Mağazaları ziyaret ederek mal ticareti yapabilir, komşularınızla etkileşime geçebilirsiniz. Fragmanda ayrıca, Gandalf gibi tanıdık karakterlerin de oyunda potansiyel olarak yer alabileceği ima ediliyor.

Tales of the Shire‘ın oynanış döngüsü hakkında daha fazla bilgi henüz açıklanmış değil, ancak Weta Workshop ve Private Division’ın yakın zamanda daha büyük açıklamalar yapması bekleniyor. Oyunun 2024’ün ikinci yarısında Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için Steam üzerinden çıkacağı doğrulandı.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...