Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Helldivers 2, Oyun Dünyasında Bir Milyon Satış Barajını Aştı

Helldivers 2, son zamanlarda PlayStation 5 ve PC platformlarında piyasaya sürüldü ve hemen oyun dünyasının dikkatini çekti. Oyunun piyasaya sürülmesiyle birlikte, satış rakamları da oldukça etkileyici bir şekilde artış gösterdi.

İlk günlerinde yaşanan bazı teknik sorunlara rağmen, geliştirici ekibin esnekliği ve hızlı müdahalesi sayesinde oyun hızla popülerlik kazandı ve PlayStation’ın şimdiye kadar ki en büyük PC lansmanı oldu.

Helldivers 2, Beklentileri Aşıyor

Helldivers 2

Arrowhead’in CEO’su, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Helldivers 2‘nin satışlarının şu ana kadar “bir milyon civarında” olduğunu belirtti ve bu başarının tahminleri aştığını vurguladı.

Oyun, dünya genelindeki yaratıcılar ve oyuncular arasında büyük bir ilgi uyandırdı; sosyal medyada paylaşılan klipler ve olumlu değerlendirmeler, Helldivers 2‘nin sadece oyun dünyasında değil, aynı zamanda oyun topluluğu içinde de önemli bir yer edindiğini gösteriyor. Eksikliklere rağmen, eşleştirme ve ağ istikrarı konusundaki bazı sorunlar oyuncuların coşkusunu engellemedi, çünkü genel olarak oyun oldukça stabil bir yapıya sahip.

Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt, Twitter’daki bir paylaşımında Helldivers 2’nin hızla büyüyen başarısını ve üç gün içinde en çok satan oyunlar listesine girmesini “büyük bir dönüm noktası” olarak değerlendirdi. Şu an Steam’de en çok satanlar arasında yer alan Helldivers 2, popüler oyunlar Palworld, Enshrouded ve Counter-Strike 2’yi geride bıraktı.

Helldivers 2‘nin PlayStation 5 ve PC’deki 220.000 kullanıcıyı aşan eş zamanlı oyuncu sayısı da, oyunun başarısının bir başka göstergesi olarak öne çıkıyor.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...