Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

GTA V için Etkileyici Yeni Grafikler Sunan Mod Yayınlandı

Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved modu, geçtiğimiz birkaç saat içinde çevrimiçi olarak paylaşılan yeni bir karşılaştırma videosu ile Rockstar Games’in serinin beşinci oyununa muazzam görsel iyileştirmeler getiriyor.

ElAnalistaDeBits tarafından bir araya getirilen yeni karşılaştırma, modun beta durumunda bile çok sayıda iyileştirmeler sunuyor. Ancak Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved modunun sunduğu en büyük iyileştirmeler, özellikle geceleri oyunun görünümünü değiştiren çok sayıda yeni ışık noktası ve yayıcı malzemelerle yapılan aydınlatma iyileştirmeleridir.

Oyunun orijinal halinin, modlu hali ile karşılaştırılmasını içeren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni modun getirdiği iyileştirmeler şunlar:
 • – Çok sayıda iyileştirme bir bakışta görülebilir. Hava durumu oluşturma, renk düzeltme, dokular, eklenen geometri, yansımalardaki iyileştirmeler…
 • Hava durumu iyileştirmeleri, hacimsel bulutları, aydınlatma ayarlarını, karı ve fırtınalar sırasında daha da iyi animasyonları içerir.
 • Aydınlatma, moddaki büyük değişikliklerden bir diğeri. Bazı çekimlerde geceyi tamamen farklı bir oyuna dönüştüren çok sayıda yeni ışık noktası ve emisyon malzemeleri eklendi.
 • Geometrideki değişiklikler, oyunun bitki örtüsündeki değişikliklerden trafik ışığı düğmeleri gibi küçük ayrıntılara kadar değişir.
 • Yansımalar ayrıca Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved tarafından iyileştirildi, araçları veya binaları yansıtan küp haritaların kalitesi artırıldı ve su birikintileri gibi bazı yüzeylere SSR yansımaları eklendi.
 •  Paralaks tıkanıklık haritalaması ile iç mekanların iyileştirilmesi veya rüzgarın daha güçlü olduğu zamanlarda giysi veya bitki örtüsü için yeni animasyonlar gibi başka dikkat çekici ayrıntılar da var.
 •  Modun bazı özellikleri (hacimsel aydınlatma, bulutlar veya geliştirilmiş asfalt dokular gibi) ayrıca kurulması gereken paketlerin bir parçasıdır.
 • Çok zorlu bir moddur. Tüm iyileştirmeler etkinleştirildiğinde ortalama 50 fps kaybedersiniz. Oynamak için iyi bir donanıma ihtiyacınız olacak.

Son olarak modun yüksek grafikler içerdiği için fps kaybına neden olacağını ve tercihinize bağlı iyi donanımlı bir cihaz ile oynanması tavsiye ediliyor. Grand Theft Auto V Natural Vision Evolved modunu resmi web sitesinden indirilebilirsiniz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

2 Yorumlar

2 yorum var

 1. Yasin

  Eyl 21, 2022 at 09:24

  Ben dün bu postu okuduktan sonra akşam indirdim gerçekten güzel ama acayip bir fps düşüşü yaşadım yan kurulumlarda +fps gösteren bir durum vardı ama bunu kurmadım kuran yada bu durumu benden başka yaşayan varmı?

  Ryzen 7 5800x
  RTX 3060
  16 Gb 3200 ram

  • Mehmet Yılmaz

   Eyl 21, 2022 at 13:54

   Düşürüyor zaten normal.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...