Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

GTA V için Etkileyici Yeni Grafikler Sunan Mod Yayınlandı

Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved modu, geçtiğimiz birkaç saat içinde çevrimiçi olarak paylaşılan yeni bir karşılaştırma videosu ile Rockstar Games’in serinin beşinci oyununa muazzam görsel iyileştirmeler getiriyor.

ElAnalistaDeBits tarafından bir araya getirilen yeni karşılaştırma, modun beta durumunda bile çok sayıda iyileştirmeler sunuyor. Ancak Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved modunun sunduğu en büyük iyileştirmeler, özellikle geceleri oyunun görünümünü değiştiren çok sayıda yeni ışık noktası ve yayıcı malzemelerle yapılan aydınlatma iyileştirmeleridir.

Oyunun orijinal halinin, modlu hali ile karşılaştırılmasını içeren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni modun getirdiği iyileştirmeler şunlar:
 • – Çok sayıda iyileştirme bir bakışta görülebilir. Hava durumu oluşturma, renk düzeltme, dokular, eklenen geometri, yansımalardaki iyileştirmeler…
 • Hava durumu iyileştirmeleri, hacimsel bulutları, aydınlatma ayarlarını, karı ve fırtınalar sırasında daha da iyi animasyonları içerir.
 • Aydınlatma, moddaki büyük değişikliklerden bir diğeri. Bazı çekimlerde geceyi tamamen farklı bir oyuna dönüştüren çok sayıda yeni ışık noktası ve emisyon malzemeleri eklendi.
 • Geometrideki değişiklikler, oyunun bitki örtüsündeki değişikliklerden trafik ışığı düğmeleri gibi küçük ayrıntılara kadar değişir.
 • Yansımalar ayrıca Grand Theft Auto V NaturalVision Evolved tarafından iyileştirildi, araçları veya binaları yansıtan küp haritaların kalitesi artırıldı ve su birikintileri gibi bazı yüzeylere SSR yansımaları eklendi.
 •  Paralaks tıkanıklık haritalaması ile iç mekanların iyileştirilmesi veya rüzgarın daha güçlü olduğu zamanlarda giysi veya bitki örtüsü için yeni animasyonlar gibi başka dikkat çekici ayrıntılar da var.
 •  Modun bazı özellikleri (hacimsel aydınlatma, bulutlar veya geliştirilmiş asfalt dokular gibi) ayrıca kurulması gereken paketlerin bir parçasıdır.
 • Çok zorlu bir moddur. Tüm iyileştirmeler etkinleştirildiğinde ortalama 50 fps kaybedersiniz. Oynamak için iyi bir donanıma ihtiyacınız olacak.

Son olarak modun yüksek grafikler içerdiği için fps kaybına neden olacağını ve tercihinize bağlı iyi donanımlı bir cihaz ile oynanması tavsiye ediliyor. Grand Theft Auto V Natural Vision Evolved modunu resmi web sitesinden indirilebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

2 Yorumlar

2 yorum var

 1. Yasin

  Eyl 21, 2022 at 09:24

  Ben dün bu postu okuduktan sonra akşam indirdim gerçekten güzel ama acayip bir fps düşüşü yaşadım yan kurulumlarda +fps gösteren bir durum vardı ama bunu kurmadım kuran yada bu durumu benden başka yaşayan varmı?

  Ryzen 7 5800x
  RTX 3060
  16 Gb 3200 ram

  • Mehmet Yılmaz

   Eyl 21, 2022 at 13:54

   Düşürüyor zaten normal.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...