Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7

Oyun Haberleri

Gran Turismo 7 PC Beklenenlerin Aksine Geliştirme Aşamasında Değil!

Yaklaşık üç hafta önce, Kazunori Yamauchi’nin Gran Turismo 7 PC’nin Polyphony Digital tarafından aktif olarak değerlendirildiğini açıkladı. Monako’daki Gran Turismo Dünya Finalleri’nde GTPlanet’e şunları söyledi:

“Evet, öyle düşünüyorum. Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir başlık. Oyunu yerel olarak 4K/60p’de çalıştırabilecek çok sayıda platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmaktır. Bu çok kolay bir konu değil, ama elbette, bu konuyu araştırıyoruz ve düşünüyoruz.”

Ancak, bugün verdiği yeni röportaj Japon dergisi Dengeki Online’da yayımlandı, Yamauchi-san bu ifadeyi büyük ölçüde reddetti. Olasılıklar açık (GTPlanet forumu aracılığıyla) ancak şu anda somut bir şey yapılmıyor.

“Bu doğru değil. ‘Geliştirici olarak tüm olası seçeneklere açık kalıyoruz’ dedim”. Bu nedenle, Gran Turismo 7 PC sürümü olasılığı aslında sıfır olmayabilir ancak bir PC sürümü ile ilgili gerçekte ne yaptığımızı bilmek istiyorsanız, cevap hiçbir şey; konuşacak bir şey yok.”

Tabii ki, bu bir noktada olmayacağı anlamına gelmez. Sony’nin platformdaki varlığını genişlettiği göz önüne alındığında olmama durumunun gündeme gelmesine şaşırırdık. Ayrıca, Gran Turismo 7 PC için birçok sızıntıyı doğruladı yani ilerleyen zamanlarda çalışmalara başlanması muhtemel.

Tamamen ayrı bir röportajda Kazunori Yamauchi, her Gran Turismo 7 otomobilinin yaklaşık bir milyon ‘çokgenden’ oluştuğunu açıkladı. Tek bir arabayı modellemek bir kişinin 270 gün aralıksız çalışması gerekiyor. Neyse ki ekibin personel sayısı 250’yi geçiyor ve bu da işleri bir nebze de olsa kolaylaştırıyor.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Motorola’nın yeni amiral gemisi Motorola Edge 50 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı. 16 Nisan’da resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihaz, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı. İşte...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...