Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Google Pixel Fold’un Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

Bir Android geliştiricisi olan Kuba Wojciechowscki, 91Mobiles tarafından hazırlanan özel bir raporda yakında Google tarafından tanıtılacak olan katlanabilir Pixel cihazı için yeni bazı teknik detayları ortaya çıkardı. Ortaya çıkan bilgilere göre Google Pixel Fold (serideki kod adı “Felix” olarak adlandırılan) çift ekrana sahip olacak ve her iki panel de Samsung tarafından üretilecek.

Ekran 5:6 Oran İle Gelecek

Dahili ekran 1840 x 2208 (5:6 en boy oranı) çözünürlüğü destekliyor ve listelenen boyutlar 123 mm x 148 mm olarak rapor edildi. Ekranın diyagonal boyutu ise Wojciechowscki’ye çapraz olarak ortalama 7,58 inç boyutlarına sahip olması bekleniyor.

Wojciechowski‘ye göre dahili panel 800 nit‘lik ortalama parlaklık çıkışı ile 1200 nit‘lik tepe parlaklık çıkışı sağlayacak. Kaynaktan kesin bir bilgi gelmese de ekranın 120Hz yenileme hızını destekleyebileceği söyleniyor.

Aynı geliştirici daha önce Felix’in 64MP IMX787 ana sensör, 12MP IMX386 ultra geniş açılı sensör ve 10.8MP S5K3J1 telefoto kameradan oluşan üçlü kamera donanımını ortaya çıkarmıştı. Ayrıca dahili ekranda bir 8MP IMX355 selfie kamerası ve harici selfie kamerası için bir tane de S5K3J1 sensörün bulunduğu bildiriliyor.

GoogleFelix“, markanın ikinci nesil katlanabilir cihaz modelini ifade ediyor gibi duruyor. Birinci nesil olarak gelmesini beklediğimiz cihaz Google’ın başlangıçta 2021’in sonlarında bir katlanabilir piyasaya süreceği söylentilerini barındırdığı cihaz olarak beklense de, Google daha sonra planları rafa kaldırdı ve yeni bir halefi cihaz üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi ilk katlanabilir Pixel’in daha mütevazı bir kamera dizisine (Pixel 5 ile benzer) ve 7.6 inç dahili ekrana sahip olduğu söyleniyordu.

 

Yazar

3 yıldır devam ettiği editörlük kariyerini Donanım Arşivi'nde devam ettiren Alperen, akıllı telefonlar ve yazılım konularında haber içeriği üretiyor. Aynı zamanda rehber içeriklerini de seviyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...