Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Google Pixel 8a’nın Yeni Görüntüleri Sızdırıldı

Google’ın 14 Mayıs’ta gerçekleştireceği I/O 2024 etkinliği sırasında yeni akıllı cihazları Pixel 8a, Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL’yi tanıtması bekleniyor. Siyah renkli Pixel 8a’nın canlı görüntüleri, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Aynı cihazın mavi ve yeşil renk seçeneklerinin sergilendiği yeni canlı görüntüleri sızdırıldı.

Google Pixel 8a’nın Özellikleri

Google Pixel 8a, sızıntılara göre selefine kıyasla yaklaşık yüzde 18’lik fiyat artışıyla birlikte 128GB’lık model 708,99 Kanada Doları, 256GB’lık model ise 792,99 Kanada Doları fiyatıyla satışa sunulacak. Pixel 8a, 120Hz yenileme hızına sahip 6,1inç OLED panel, Obsidiyen, Porselen, Bay ve Nane dahil olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. 8GB RAM ve Titan M güvenlik çipi ile eşleştirilmiş Google Tensor G3 işlemcisi, 27W kablolu şarj destekli 4.500mAh batarya ile donatılmış olacak.

Google I/O 2024 yaklaşırken, teknoloji dünyasının gözleri, Google’ın yeni nesil akıllı cihazlarını tanıtacağı bu önemli etkinliğe çevriliyor. Geçmişte olduğu gibi, Google’ın bu yılki etkinliğinde de yazılım ve donanım yeniliklerini bir arada sunması bekleniyor. Özellikle, Pixel serisinin yeni üyeleri olan Google Pixel 8a, Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL modelleri, kullanıcıların ve teknoloji meraklılarının ilgisini çekiyor.

Google I/O 2024 etkinliği, aynı zamanda Android işletim sisteminin yeni sürümü ve diğer Google yazılım ürünlerinin güncellemeleri hakkında da bilgi verecek bir platform olacak. Etkinlik, Google’ın teknoloji vizyonunu ve gelecek planlarını gözler önüne seren bir vitrin görevi görecek. Teknoloji tutkunları için heyecan verici bir dönem olan bu etkinlik, yeni cihazların yanı sıra, yazılım ve hizmetlerdeki yenilikleri de beraberinde getirecek.

Pixel serisinin yeni üyeleri, Google’ın donanım ve yazılım entegrasyonundaki uzmanlığını yansıtacak ve kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşıyacak yenilikler sunacak. Bu cihazlar, Google’ın yapay zeka, makine öğrenimi ve diğer ileri teknolojileri kullanarak sunduğu akıllı özelliklerle donatılacak. Google I/O 2024, bu yeniliklerin ve daha fazlasının tanıtılacağı bir sahne olacak ve teknoloji dünyasında yeni bir dönemin başlangıcını işaret edecek.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...