Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Google, Android 13 Go’yu Duyurdu

İlk kez 5 yıl önce piyasaya sürdüğü Android Go sürümüyle düşük performans ve depolamaya sahip telefonları hedef alan Google geçtiğimiz gün yeni Android 13 Go sürümünü duyurdu.

Farklı markalara ait 250’ye yakın cihazda ve 180 milyon kişi tarafından kullanılan Android Go sürümünde Google üç kritik bölüme odaklanacak; güvenilirlik, kullanılabilirlik ve özelleştirme. Google, Android 13 Go sürümü ile deneyimi herkes için çok daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Yazılımı normal yollarla güncellemenin çok fazla depolama alanı kapladığını belirleyen Google, cihazların önemli yazılım güncellemelerini büyük Android sürümlerinin dışında sorunsuz bir şekilde alabilmesine yardımcı olacak Google Play Sistem Güncellemelerini cihazlara getiriyor. Bu, cihazın depolama alanından ödün vermeden kritik güncellemelerin teslimini çok daha basit hale getirecek. Telefon zaman içinde güncel kalacaktır ve en iyi yazılımı deneyimlemek için bir sonraki sürümü veya telefon üreticisinden bir yazılım güncellemesi beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca Android 13 Go sürümüyle Google, telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bir yapay zeka da ekledi. Yeni sürüm size, doğrudan ana ekranınızdan kaydırmanıza ve ilginizi çekebilecek diğer içeriklerin yanı sıra küratörlü bir makale listesi görmenize olanak tanıyan Keşfet özelliğini de kullanıma sunuyor.

Google’ın yeni sürümle birlikte ilk kez bir Android Go’da Material You tasarımını kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılara duvar kağıdı seçtiğinizde sistem temasını değiştirebilmenize olanak tanıyan bir renk paleti sunan Material You tasarımı cihazınızı birçok yönden özelleştirmenize olanak sağlıyor. Android 13 Go sürümü, bildirim izinleri, uygulama dili tercihleri ​​ve daha fazlası gibi önemli Android 13 özelliklerini de getirecek.

Son olarak Google, Android’in en son ve daha hafif sürümüyle piyasaya sürülen ilk cihazların önümüzdeki yıl 2023’te piyasaya çıkacağını belirtti.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...

Oyun İndirimleri

Joey Drew Studios‘un sevilen oyun serisi Bendy and the Dark Revival, 2022 yılında piyasaya sürüldükten sonra hayranlarını büyülemeyi başardı. Ancak, serinin sadık takipçileri daha...