Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Goerge Orwell’in Hayvan Çiftliği Kitabı Film Oluyor

George Orwell tarafından kaleme alınan ve oldukça büyük sükse yapmayı başaran “Hayvan Çiftliği” kitabı film uyarlaması ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Animasyon filmi olması planlanan yapım Netflix platformu üzerinden izleyiciyle buluşacak.

George Orwell‘in kaleme aldığı kitabının film uyarlamasının yönetmen koltuğunda ise oyunculuk kariyerinin ardından 2017 yılında Breathe filmi ile beraber yönetmenliğe de adım atan Andy Serkis olacak. Andy Sarkis’in yönetmen koltuğunda olacağı yapımın duyurusu ise görsel efekt ve animasyon alanında önde gelen stüdyolardan bir tanesi olan Cinesite Stüdyosu tarafından yapıldı.

Filmin kitaptan uyarlama senaryosunu ise Storks, Captain Underpants gibi filmlerinde senaryosunu hazırlayan  Nicholas Stoller kaleme alacak. Stolller ayrıca, Adam Nagle, Dave Rosenbaum ve Andy Serkis‘in yapım şirketi Imaginarium‘dan Jonathan Cavendish ile beraber filmin yapımcılığını da üstlenecek.

Hayvan Çiftliği Kitabı Bizlere Ne Anlatıyor

1945 yılında George Orwell tarafından kaleme alınan ve aynı yıl yayınlanan distopik masal “Hayvan Çiftliği“, bir grup çiftlik hayvanının özgür ve eşit şartlarda bir toplum yaratmak amacıyla insanlara karşı isyan etmesini konu alıyor. Ayrıca hayvanların amaçlarından bir tanesi de eskisinden daha mutlu bir hayat sürebilmek.

Time Magazin tarafından 1923 ile 2005 yılları arasında en iyi 100 İngilizce romandan bir tanesi olarak seçildi. Ayrıca Orwell’e Geriye Dönük Hugo Ödülü kazandıran modern klasik daha önce birçok kez televizyon yapımlarına, tiyatro ve radyo yapımları için uyarlandı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...