Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

GeForce Now Türkiye Fiyatına Büyük Bir Zam Geliyor

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now, Türkiye’deki kullanıcıları için büyük bir fiyat artışı getireceği açıklandı. Ülkemizde Game+ ile ortaklaşa yürütülen bu hizmetin abonelik ücretlerine neredeyse üçte bir oranında zam yapılacağı duyuruldu.

En Ucuz Abonelik Artık 190 TL

GeForce Now, Türkiye’de şu anda 30 günlük bir ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve ardından aylık 140 TL karşılığında Premium abonelik sunuyor. Ancak, NVIDIA’nın yaptığı açıklamaya göre, bu fiyat 18 Mart itibariyle 190 TL’ye yükseltilecek.

Birçok oyuncu, bu haberi hayal kırıklığı ile karşıladı. Bazıları, fiyat artışının haksız olduğunu düşünürken, diğerleri ise Türkiye’deki ekonomik koşullar göz önüne alındığında bu zammın haklı olduğunu belirtiyorlar.

NVIDIA, bu fiyat değişikliğinin nedenini açıklamadı, ancak şirketin Türkiye’deki maliyetleri yükseldiği ve bu artışın abonelik ücretlerine yansıtıldığı düşünülüyor. Yapılan zamlardan sonra oluşan fiyat tablosu ise şöyle:

PaketlerÖzelliklerEski fiyatYeni fiyat
PREMIUMÖncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
140 TL/Ay190 TL/Ay
3 AYLIK PREMIUMÖncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
300 TL/ 3 Ay450 TL/3 ay
AVANTAJLI
6 AYLIK PREMIUM
Öncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
520 TL790 TL/6 ay
AVANTAJLI
11 + 1 AYLIK PREMIUM
Öncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
960 TL1380 TL/12 ay
BASICStandart Erişim
30 Dakikalık Oturum Süresi
Sınırlı Kapasite
ÜcretsizÜcretsiz

GeForce Now’un Türkiye’deki kullanıcıları, 18 Mart’dan itibaren yeni fiyatlandırma politikaları ile karşılaşacaklar. Bazı oyuncular, bu zam karşısında GeForce Now yerine başka bulut tabanlı oyun servisleri araştırmayı tercih edebilirler.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Oyun Haberleri

Amazon, Mart ayında Prime Gaming abonelerine Fallout 2 ve Invincible Presents: Atom Eve dahil olmak üzere sekiz oyun sunuyor. İşte Mart 2024 boyunca Prime...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...