Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

GeForce Now Türkiye Fiyatına Büyük Bir Zam Geliyor

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now, Türkiye’deki kullanıcıları için büyük bir fiyat artışı getireceği açıklandı. Ülkemizde Game+ ile ortaklaşa yürütülen bu hizmetin abonelik ücretlerine neredeyse üçte bir oranında zam yapılacağı duyuruldu.

En Ucuz Abonelik Artık 190 TL

GeForce Now, Türkiye’de şu anda 30 günlük bir ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve ardından aylık 140 TL karşılığında Premium abonelik sunuyor. Ancak, NVIDIA’nın yaptığı açıklamaya göre, bu fiyat 18 Mart itibariyle 190 TL’ye yükseltilecek.

Birçok oyuncu, bu haberi hayal kırıklığı ile karşıladı. Bazıları, fiyat artışının haksız olduğunu düşünürken, diğerleri ise Türkiye’deki ekonomik koşullar göz önüne alındığında bu zammın haklı olduğunu belirtiyorlar.

NVIDIA, bu fiyat değişikliğinin nedenini açıklamadı, ancak şirketin Türkiye’deki maliyetleri yükseldiği ve bu artışın abonelik ücretlerine yansıtıldığı düşünülüyor. Yapılan zamlardan sonra oluşan fiyat tablosu ise şöyle:

PaketlerÖzelliklerEski fiyatYeni fiyat
PREMIUMÖncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
140 TL/Ay190 TL/Ay
3 AYLIK PREMIUMÖncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
300 TL/ 3 Ay450 TL/3 ay
AVANTAJLI
6 AYLIK PREMIUM
Öncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
520 TL790 TL/6 ay
AVANTAJLI
11 + 1 AYLIK PREMIUM
Öncelikli Erişim
Sınırsız Oynama Hakkı (6 saatte bir oturum tazeleme)
RTX Aktif
960 TL1380 TL/12 ay
BASICStandart Erişim
30 Dakikalık Oturum Süresi
Sınırlı Kapasite
ÜcretsizÜcretsiz

GeForce Now’un Türkiye’deki kullanıcıları, 18 Mart’dan itibaren yeni fiyatlandırma politikaları ile karşılaşacaklar. Bazı oyuncular, bu zam karşısında GeForce Now yerine başka bulut tabanlı oyun servisleri araştırmayı tercih edebilirler.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan “Ücretsiz Oyun Günleri“ni duyurdu. Bu kampanya, oyunseverlere...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunculara hoş sürprizler yapmaya devam ediyor. Bu hafta, bulmaca ve strateji sevenler için harika bir fırsat...

Sinema Haberleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...