Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Gamescom
Gamescom

Oyun Haberleri

Gamescom 2022’de Yeni Oyunlar Tanıtıldı!

Gamescom, dün yani Salı gecesi The Game Awards’dan Geoff Keighley’in ev sahipliğinde iki saatlik Açılış Gecesi Canlı sunumuyla başladı. Keighley ve Opening Night Live, Dead Island 2Hogwarts Legacy, Gotham Knights ve Sonic Frontiers dahil olmak üzere 30’dan fazla oyun için güncellemeleri ve duyuruları yayınlamanın yanı sıra, hem YouTube’da hem de Twitch’te canlı olarak yayımlandı – ayrıca Köln, Almanya’da şahsen 1-1 olarak izleme şansı sunuldu.

Gamescom

Gamescom 2022’De Tanıtılan Oyunlardan Birkaçı Şu Şekilde:

DUNE AWAKENING

Funcom tarafından geliştirilen, hayatta kalma ve açık dünya MMO’su Dune Awakening adlı bir Dune serisinden bir oyun.


HOGWARTS LEGACY

Birçok kişi tarafından beklenen Hogwarts Legacy, Gamescom 2022’nin Karanlık Sanatlara odaklanan Canlı Açılış Gecesi sırasında yeni bir fragman aldı. 10 Şubat 2023’te PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One, Xbox Series X ve Nintendo Switch’te çıkması bekleniyor.


NEW TALES FROM THE BORDERLANDS

Gearbox , 2015 yapımı Tales from the Borderlands’den sonra başlayan epizodik bir anlatı oyunu olan New Tales from the Borderlands’i duyurdu . Dünyayı kurtarmak için üç yeni “sevimli kaybedeni” takip ediyor. (Ekim’de çıkış yapması planlanıyor)


GOTHAM KNIGHTS

WB Games Montréal , Opening Night Live sırasında Gotham Knights için yeni bir fragman paylaştı. Fragman bize ekibin kimlerle savaşacağına ve 21 Ekim’de daha erken bir çıkış tarihine bir bakış verdi.


DEAD ISLAND 2


Yeni tanıtılan oyunlar arasında aslında en ilgi çekicilerden biri Dead Island 2 diyebiliriz. Zombilerin bolca bulunduğu bir bölgede geçen korku-rol yapma oyunu. Birinci oyun bir hayli beğeni kazanmıştı fakat ikinci oyunu oldukça geç görmek gerçekten garip oldu. Oyun ise 3 Şubat 2023 tarihinde yayınlanacak!

CALLISTO PROTOCOL

Callisto Protocol oyunu da ilk tanıtıldığı günden beri merakla beklenen yapımlardan biri. Bugün ise yeni bir videosu yayınlandı. Bu da bir korku ve hayatta kalma oyunu, oyunun piyasaya sürülme tarihi ise 2 Aralık 2022 olarak planlanmış.


GOAT SIMULATOR 3

Bu yılın başlarında duyurulduktan sonra, Goat Simulator 3 , tüm bu kaosun tam olarak nasıl gideceğini gösteren bir oyun fragmanına sahip.


RETURN TO MONKEY ISLAND

Return to Monkey Island , 19 Eylül’de vizyona girecek.


SONIC FRONTIERS

Sonic Frontiers , 8 Kasım’da Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için çıkacak.


THE OUTLAST TRIALS

Salı günü, geliştirici Red Barrels, The Outlast Trials’a yeni bir bakış açısı açtı. Outlast serisindeki bir sonraki oyun ve ilk kez çok oyunculu olacak. Bu yıl için kapalı bir beta dönemi de planlanıyor.


Paylaştığımız bu popüler ve en çok beklenen oyunlar dışında birkaç oyun da Gamescom süresince açıklandı ya da fragmanına ait görüntüler sızdırıldı.

Liste Dışında Kalan Oyunlar İse Şu Şekilde:

Bu oyunların açıklanması etkinliğin sadece ufak bir kısmı olup daha birçok gelişme ve yeni ürün tanıtıldı, ilerleyen saatlerde yapılacak açıklamalar ve ekstra tanıtımlar için takipte kalmayı unutmayın, Gamescom tarafından yeni bilgiler geldikçe eklenmeye devam edecek.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun Haberleri

Bugün Riot Games ve VALORANT 12 Haziran 2024’te çıkacak olan en yeni haritası Abyss’i duyurdu. Abyss VALORANT’ın sınırları olmayan ilk haritası ve oyuncuları yetenek...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun...