Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Galaxy Tab S9 Lansmanı 2023’e Ertelendi

Samsung, Galaxy Tab S9 serisini bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyordu ancak ekonomi de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle şirketin lansmanı ertelemekten başka seçeneği yok gibi gözüküyor. Bunun yerine yeni amiral gemisi tablet ailesi gelecek yıl ve daha iyi bir donanımla gelmesi bekleniyor.

Samsung Üst Düzey ‘Ultra’ Varyantı Dahil Üç Galaxy Tab S9 Modelini Piyasaya Sürecek

Galaxy Tab S9 serisinin başlangıçta Aralık 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak bazı raporlara göre Samsung, onu geri adım atmaya zorlayan bazı ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Tabletlere olan talep o kadar yavaşladı ki, Apple’ın yıllık geliri milyarlarca dolar artmaya devam eden iPad serisi satışlarında bile bir düşüş göze çarpıyor.

Yeni nesil Samsung tabletlerin gecikmesi Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen düşük maliyetli iPad 10 ve M2 iPad Pro serilerini piyasaya sürmesiyle birlikte birkaç ay boyunca üstünlüğü ele geçireceği anlamına geliyor. Galaxy Tab S8 serisi gibi, Samsung da muhtemelen üç Galaxy Tab S9 modeliyle devam edecek. Biraz rekabetçi fiyatıyla kitlelere hitap edecek ve üretim maliyetlerini düşük tutmak için muhtemelen bir model OLED yerine bir LCD panel ile gönderilecekti.

S9, Plus ve Ultra isimleriyle gelmesi beklenen yeni amiral gemisi tabletlerin Aralık ayında çıkacağı göz önüne alınarak Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alması bekleniyordu. Ancak tabletin bir sonraki yıla gecikmesi onu farklı bir işlemciyle görebileceğimiz anlamına geliyor. Bunun çıkacağı zamana göre Snapdragon 8 Gen 2 Plus ya da Snapdragon 8 Gen 3 olması bekleniyor.

Son olarak şuanda Android tablet pazarında lider olan Samsung’un bu pazarda Apple ile rekabet edebilen tek üretici olduğunu belirtmekte fayda var.

 

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statüsü maalesef bu sezon düşürüldü. Yani ülkemizde şampiyon olan takımlar artık MSI, Worlds gibi dünya çapındaki büyük turnuvalara...

İnceleme

Fiyat/performans odaklı sistem incelemelerine bu sefer Itopya’nın SIGMA-RULES kod adlı toplama oyuncu bilgisayarıyla devam ediyoruz. Bu sistem fiyat/performans oranıyla öne çıkan nispeten düşük bütçeli...

Teknoloji Haberleri

AMD Ryzen 7000 serisi aslında genel anlamda başarılıydı. Fakat insanların beklentisi bu seriden çok daha yüksekti diyebiliriz. Üstüne Ryzen 7 5800X3D işlemcinin yüksek oyun...

Oyun Haberleri

Black Friday henüz gelmedi ancak Microsoft Store’un Xbox Black Friday İndirimi tüm hızıyla devam ediyor ve Halo Infinite, Gotham Knights, FIFA 23, NBA 2K23, Dying Light...