Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Galaxy Tab S9 Lansmanı 2023’e Ertelendi

Samsung, Galaxy Tab S9 serisini bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyordu ancak ekonomi de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle şirketin lansmanı ertelemekten başka seçeneği yok gibi gözüküyor. Bunun yerine yeni amiral gemisi tablet ailesi gelecek yıl ve daha iyi bir donanımla gelmesi bekleniyor.

Samsung Üst Düzey ‘Ultra’ Varyantı Dahil Üç Galaxy Tab S9 Modelini Piyasaya Sürecek

Galaxy Tab S9 serisinin başlangıçta Aralık 2022’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak bazı raporlara göre Samsung, onu geri adım atmaya zorlayan bazı ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Tabletlere olan talep o kadar yavaşladı ki, Apple’ın yıllık geliri milyarlarca dolar artmaya devam eden iPad serisi satışlarında bile bir düşüş göze çarpıyor.

Yeni nesil Samsung tabletlerin gecikmesi Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen düşük maliyetli iPad 10 ve M2 iPad Pro serilerini piyasaya sürmesiyle birlikte birkaç ay boyunca üstünlüğü ele geçireceği anlamına geliyor. Galaxy Tab S8 serisi gibi, Samsung da muhtemelen üç Galaxy Tab S9 modeliyle devam edecek. Biraz rekabetçi fiyatıyla kitlelere hitap edecek ve üretim maliyetlerini düşük tutmak için muhtemelen bir model OLED yerine bir LCD panel ile gönderilecekti.

S9, Plus ve Ultra isimleriyle gelmesi beklenen yeni amiral gemisi tabletlerin Aralık ayında çıkacağı göz önüne alınarak Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alması bekleniyordu. Ancak tabletin bir sonraki yıla gecikmesi onu farklı bir işlemciyle görebileceğimiz anlamına geliyor. Bunun çıkacağı zamana göre Snapdragon 8 Gen 2 Plus ya da Snapdragon 8 Gen 3 olması bekleniyor.

Son olarak şuanda Android tablet pazarında lider olan Samsung’un bu pazarda Apple ile rekabet edebilen tek üretici olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...

Teknoloji Haberleri

Nvidia, GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar bu ekran kartlarının 12VHPWR adı verilen yeni güç konnektörlerinin eridiğini,...

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...