Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Galaxy S23 Plus Geekbench Testinde Görüldü

Samsung’un önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmesini beklediğimiz yeni amiral gemisi S23 Plus’ın Geekbench testinde görüldüğü iddia ediliyor.

Daha önce serinin temel varyantı olacak S22’nin Geekbench testi sonuçlarını sizlerle paylaşmıştık. Bu gün ise S23 Plus’ın test sonuçları ortaya çıkmış durumda. Testlerde telefonun ABD versiyonunda SM-S916U model numarasını taşıdığını ve Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olduğunu görüyoruz. Bu güçlü işlemciye ise 8Gb’lık bir ram eşlik ediyor. Ayrıca Samsung’un bu seride daha yüksek ram kullanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Galaxy S23 Plus’ın Geekbench Testi Sonuçları

Listeye göre, Galaxy S23+, Kalama kod adlı sekiz çekirdekli bir çipe sahip olacak ve bu çip 1+3+4 konfigürasyonu ile geliyor. Birincil çekirdek 3.36GHz frekansında, dört çekirdek ise 2.80GHz frekansında çalışacak. Kalan üç çekirdek 2.02 GHz hızında çalışıyor. GPU tarafında ise bu işlemciye Adreno 740 GPU eşlik ediyor.

Ayrıca kutuda Anroid 13 ile çıkması beklenen S23 Ultra’nın tekli çekirdekte 1485 puan, çoklu çekirdekte ise 4844 puan aldığını görüyoruz. Ek olarak Galaxy S23Plus’ın geliştirme sürecinin hemen hemen ilk aşamalarında olması nedeniyle bu puanların normalden çok uzak olması ve bu da gerçek performansın farklı olabileceği anlamına geliyor.

Son olarak 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S23 serisiyle ilgili diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...