Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Galaxy S23 Plus Geekbench Testinde Görüldü

Samsung’un önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmesini beklediğimiz yeni amiral gemisi S23 Plus’ın Geekbench testinde görüldüğü iddia ediliyor.

Daha önce serinin temel varyantı olacak S22’nin Geekbench testi sonuçlarını sizlerle paylaşmıştık. Bu gün ise S23 Plus’ın test sonuçları ortaya çıkmış durumda. Testlerde telefonun ABD versiyonunda SM-S916U model numarasını taşıdığını ve Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olduğunu görüyoruz. Bu güçlü işlemciye ise 8Gb’lık bir ram eşlik ediyor. Ayrıca Samsung’un bu seride daha yüksek ram kullanabileceğini hatırlatmakta fayda var.

Galaxy S23 Plus’ın Geekbench Testi Sonuçları

Listeye göre, Galaxy S23+, Kalama kod adlı sekiz çekirdekli bir çipe sahip olacak ve bu çip 1+3+4 konfigürasyonu ile geliyor. Birincil çekirdek 3.36GHz frekansında, dört çekirdek ise 2.80GHz frekansında çalışacak. Kalan üç çekirdek 2.02 GHz hızında çalışıyor. GPU tarafında ise bu işlemciye Adreno 740 GPU eşlik ediyor.

Ayrıca kutuda Anroid 13 ile çıkması beklenen S23 Ultra’nın tekli çekirdekte 1485 puan, çoklu çekirdekte ise 4844 puan aldığını görüyoruz. Ek olarak Galaxy S23Plus’ın geliştirme sürecinin hemen hemen ilk aşamalarında olması nedeniyle bu puanların normalden çok uzak olması ve bu da gerçek performansın farklı olabileceği anlamına geliyor.

Son olarak 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S23 serisiyle ilgili diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Counter Strike Global Offensive oyunu için Source 2 güncellemesi yıllardır bekleniyordu. Bu bekleyiş en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz gün Source 2 güncellemeli Counter Strike...

Oyun Haberleri

Counter Strike Global Offensive oyununa yıllardır Source 2 güncellemesi bekleniyordu. Artık bu olay efsaneleşmeye başladı. Çoğu kişi bu güncellemeden umudunu kesmişti bile. Fakat son...

Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone’lar için iOS 16.4’ün geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm, birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Peki iOS 16.4 ile neler değişecek?...

İnceleme

Sizler için çok sayıda dizüstü bilgisayar incelemesini yayınladık. Bunlar arasında giriş seviyesi modeller varken tepe seviye modeller de bulunuyordu. Fakat bu cihazların hiçbirinde OLED...