Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Foundation
Foundation

Sinema Haberleri

Foundation Dizisinin Baş Senaristi Diziden Ayrıldı

Dünyada aktif olarak bir sürü dijital içerik platformu bulunuyor. Bu platformlardan birisi de Apple tarafından Disney Plus ve Netflix‘e rakip olarak kurulan Apple TV+. Daha önce Apple TV+‘ı duymamış olabilirsiniz çünkü henüz ülkemizde resmi olarak bulunmuyor. Fakat platformun oldukça iddialı yapımları da bulunuyor.

Apple TV+‘ın Isaac Asimov‘un aynı isme sahip kitap serisinden uyarlanan bilim kurgu dizisi Foundation‘ın yeni sezonu geçtiğimiz aylarda platform tarafından resmen duyuruldu. Yapılan bu duyurunun akabinde ise, kapalı kapılar ardında yeni sezon çalışmaları başladı.

Platformun diziye önerdiği bütçe kısıtlamaları nedeniyle, dizinin baş senaristi ile yollar ayrıldı.

Foundation Dizisi, Baş Senaristini Kaybetti

Foundation

Güvenilir haber kaynaklarından birisi olan The Hollywood Reporter tarafından kaleme alınan makaleye göre; Geçtiğimiz aylarda üçüncü sezon onayını alan ve yeni sezon çalışmaları devam eden yapım, bu hafta içerisinde yeni sezon çekimlerine başlayacaktı.

Lakin aktarılan bilgilere göre, platform ve yapımcıların diziye önermiş olduğu bütçe kısıtlamaları nedeniyle; The Dark Knight ve The Sandman gibi yapımlarda görev alan David S. Goyer, baş senaristlik görevinden ayrılmış durumda. Goyer, dizide bundan sonra yalnızca senarist olarak yer alacak. Prag’taki çekimlere katılmayacak olan Goyer, Los Angeles’ta bulunan yazar odasında çalışmalarına devam edecek.

Henüz Foundation‘un yeni sezonu hakkında herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, ilerleyen günlerde ilk detayları görebiliriz.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games‘in ücretsiz oyunlar kampanyası kapsamında bu hafta, aksiyon dolu bir deneyim sunan Ghostrunner ücretsiz olarak sunuluyor. Ghostrunner, oyuncuları nefes kesici bir cyberpunk dünyasına...

İnceleme

Yıllardır çok sayıda oyuncu monitörü inceledik. Bunlar arasında uygun fiyatlı ürünler de bulunuyorken çok daha pahalı ürünler de bulunuyordu. Bugün inceleyeceğimiz Gamepower Rapid 27...

Oyun Haberleri

Sony Interactive Entertainment, Nisan 2024 için PlayStation Plus üyelerine sunulacak yeni oyunlarını duyurdu. Nisan ayının oyun kataloğu, çeşitli platformlarda oynanabilecek birçok başlığı içeriyor. Animal...

Telefon Haberleri

Oppo, yeni fiyat performans odaklı telefonu Oppo A3 Pro  modeli ile akıllı telefon pazarında yeni bir sayfa açıyor. İşte telefonun teknik özellikleri. Oppo A3...