Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Forza Motorsport, Yeni Oynanış Videosunu Yayımladı!

2020’de oyunu duyurduğundan beri Microsoft, yeni Forza Motorsport bilgilerini kullanıma sunma konusunda büyük bir çekingenlik sergiliyor. Sonunda geçen yaz oyuna ilk kez bakma şerefine nail olduk ve o zamandan beri pek bir şey paylaşılmadı. Bugün ilk Xbox ve Bethesda Developer Direct’te Turn 10 Studios’un yeni oyununa ufak çaplı bir bakış atabiliyoruz.

Yeni geliştirme videosu, oyunun farklı boya türlerindeki küçük farkları yansıtan etkileyici ışın izlemesine bir bakış sunuyor. Aynı zamanda ışın izleme, başlangıçta 500’den fazla araba ve Güney Afrika’daki Kyalami Grand Prix gibi 5’i tamamen yeni olmak üzere 20 yarış pisti ile 4K/60FPS oynanış vaat ediyor. Ne yazık ki, oyunun 2023 baharı çıkış penceresi artık kesin değil çünkü oyun artık bahar için değil senenin içerisinde çıkış yapacağı söyleniyor.

Yeni Forza Motorsport Videosuna Aşağıdan Göz Atabilirsiniz:

“Forza Motorsport, Xbox Series X|S konsollarını sergilemek için sıfırdan inşa edildi. Elden geçirilmiş fiziğimizin doğruluğu, arabalarımızın ve pistlerimizin güzelliği, günün yeni dinamik zamanı, gelişmiş araba hasarı ve pistte gerçek zamanlı ışın izleme, sürükleyicilikte kuşaklar arası bir sıçramaya yol açıyor. Tamamen yeni Forza Motorsport, teknik olarak şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş yarış oyunudur.

Forza Motorsport’un temelinde, parkurlara çarpıcı ayrıntılarla hayat veren tamamen dinamik günün saati sistemimiz var ve hava durumu gibi her pistte mevcut olacak. Günün saatindeki değişiklikler ortam sıcaklıklarını değiştirir ve bu da pist yüzey sıcaklıklarını etkiler. Bu pist sıcaklık değişiklikleri, lastik ve hava koşulları gibi aracınızın yol tutuşunu etkileyecektir. Bu yeni simülasyon detayları, yarış deneyimine daha fazla derinlik, drama ve dinamik katıyor.

Xbox Serisi konsolların gücünden yararlanmak için temel sürüş deneyimini tamamen elden geçirdik. Bu, fizik simülasyonumuzun doğruluğunda 48 kat iyileştirme içerir. Geri bildirimlerinize dayanarak, en iyi yarış oyun setini oluşturmak için lastik ve yakıt yönetimi, çoklu lastik bileşenleri ve yeni derinlemesine araba yapımı gibi yeni özellikler ekledik. Tüm bunlar, gelişmiş malzemelerin ve gölgelendiricilerin ışın izleme ile birleştiği pist kenarındaki çukurlarda hayata geçirildi; altın renkli ısı kaplama, anotlanmış alüminyum ve karbon fiberde inanılmaz ayrıntılar ortaya çıkıyor. Işın izleme, karmaşık yansımalarıyla özellikle motor bölmelerinde parlar.

Forza Motorsport’ta araba hasarı, kaportadaki tek tek çiziklere kadar yeniden üretilir. Hasarın yönlülüğü, boyanın açıkta kalan ve yükseltilmiş kenarlarda nasıl soyulduğu, tekerlek aşınmaları ve kir birikmesiyle ilgili yepyeni simülasyon ayrıntıları var. Araba hasarı bir yarış gerçeğidir ve orijinal olarak yeni Forza Motorsport’ta yakalanmıştır.”

Forza Motorsport, 2023’te PC ve Xbox Series X/S’de çıkış yapacak.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Ubisoft, bu yılki Ubisoft Forward etkinliğinde, merakla beklenen Assassin’s Creed Shadows için kapsamlı bir oynanış fragmanı sundu. Bu genişletilmiş gösterim, oyunun detaylarına dair birçok...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....