Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Fortnite Bölüm 3 Sezon 4 – 3. Hafta Görevleri Nasıl Tamamlanır?

Yeni, Fortnite 3. Hafta görevleri başladı ve Sezon 4 sona ermeden önce tamamlanması gereken çeşitli zorlu görevler içeriyor. Her zamanki gibi, haftalık görev sizi bol miktarda XP ile ödüllendiriyor; bu sefer her başarılı görev için 20.000 XP elde etme şansınız var. Ayrıca, oyuncular iki veya daha fazla zorlu görevi yaptığında ek deneyim puanı elde ediyor. Bu görevleri tamamlamakta zorluk çekiyorsanız, bu rehber size tüm Fortnite 3. Hafta görevlerini tamamlama konusunda değerli ipuçları verecek.

Fortnite 4. Sezon: 3. Hafta Görevleri Şu Şekilde:

Fortnite

 • En az 75 m uzaklıktan bir Nişancı Tüfeği ile rakiplere hasar verin, (0/150)
 • SMG’ler veya Taarruz Tüfekleri ile rakiplere hasar verin, (0/1.000)
 • Tedarik Lamalarına hasar verin, (0/500)
 • Krom yapıları yok edin, (0/200)
 • JellyFish, Shield Fish veya SlurpFish’ten kalkan kazanın, -200x-
 • Driftwood’a iniş yapın ve tek bir maçta altın külçeleri toplayın, -2x-
 • Reality Tree ve Herald’s Sanctum’u tek bir maç içerisinde ziyaret edin, -1x-

Peki Bu Zorlu Görevler Nasıl Tamamlanacak?

Fortnite

 • En az 75m uzaklıktan (0/150) bir Nişancı Tüfeği ile Rakiplere hasar verin. Adaya indiğinizde bir Cobra DMR aramaya başlayın. Birini bulduğunuzda, Eğik Kuleler gibi herhangi bir kalabalık yerin yakınına gidin ve silahınızla sizden uzaktaki düşmanları arayın. Aralarındaki mesafeyi görebilmek için onlara ping atın ve 75 metreden fazlaysa onlara ateş edin. Birden fazla maç sırasında yapılabilen bu görevi tamamlamak için bir Nişancı Tüfeği ile 150 HP hasar vermeniz gerekiyor.
 • SMG’ler veya Saldırı Tüfekleri (0/1.000) ile Rakiplere hasar verin. Bu haftalık mücadeleyi tamamlamak oldukça kolay gözüküyor, çünkü muhtemelen oyunu oynarken doğal olarak bu görevi otomatik olarak tamamlayacaksınız yani ek bir çaba göstermenize gerek kalmayacak. Seçtiğiniz bir SMG ve Taarruz Tüfeği ile Tilted Towers veya Herald’s Sanctum gibi herhangi bir kalabalık alana gidin ve mümkün olduğu kadar çok düşmanı vurmaya çalışın.
 • Tedarik Lamalarına hasar verin (0/500). Tedarik Lamaları Fortnite’ta nadirdir ve haritada rastgele ortaya çıkar, bu yüzden onları bulmak ciddi anlamda iyi bir şans gerektiriyor. Ancak, bir tane gördüğünüzde; Tedarik Lamasına 500 HP hasar verene kadar mümkün olduğunca vurmaya çalışın. Başarısız olursanız, yeni bir maçta kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Denizanası, Kalkan Balığı veya Slurpfish’ten kalkan kazanın (0/200). Maçın başında bir balık tutma yerinin yakınına inmeye çalışın. Örneğin, Herald’s Sanctum’un doğusundaki sahile gidebilir ve bir olta arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan balıkları alana kadar balık tutmaya başlayın ve kalkan barınızı doldurmak için kullanın. Bu görevi birden fazla maç sırasında tamamlayabilirsiniz. Alternatif olarak, tek bir oyun sırasında bunları stoklayabilir ve diğer oyuncular tarafından hasar görürseniz kullanabilirsiniz.
 • Tek bir maçta Driftwood & Collect Bars’a inin (0/2). Bu görev tamamıyla iki kola ayrılıyor. İlki için, maçın başında Driftwood’a inmelisiniz. Bu uçan gemiyi Flutter Barn’ın kuzeybatısında bulabilirsiniz, ancak bazen konumunu değiştirebiliyor, bu nedenle görünür olacağı için haritadaki konumunu iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Ardından, tek bir oyun sırasında yapıldığı sürece, gemide veya adanın başka bir yerinde 100 Bar toplamanız gerekiyor. Büyük olasılıkla iyi miktarda Altın Külçeye sahip olacaklarından yazar kasaları ve kasaları arayın. Unutmamakta fayda var “Sandıklar” ve “Kanepeler” de Barları gizli bir şekilde muhafaza edebilir.
 • Reality Tree ve Herald’s Sanctum’u tek bir maçta (0/2) ziyaret edin. Fortnite’deki  3. Hafta mücadelesini tamamlamak için oyunun başında Herald’s Sanctum’a veya Reality Tree’ye inin. Ardından, bir araba arayın ve görevi tamamlamak için diğer yere gidin.

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...