Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Motorlu Taşıtlar

Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak

ABD merkezli üreticinin sevilen modelleri arasında yer alan Ford Fiesta (Hindistan gibi ülkelerde Ford Figo hali de var)’ya veda edecek. Rallilerde kullanılmasıyla da dikkat çeken Fiesta ailesi için yolu sonuna gelindi. Peki ya neden? Gelin, “Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak” başlığını aşağıda sizlere teferruatlı olarak anlatalım.

Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak

ABD merkezli üretici bu kararı ile müşterileri üzmüş olabilir fakat firma bunu kendilerinin iyiliği için yaptığına inanıyor.

Ayrıca tek üretimi duracak model Fiesta da değil. Ford S-Max ve Galaxy modelleri de duracak. Firma, 2035 senesine kadar tamamen elektriğe geçeceğini açıkladı. Ancak, bu modellerin yerini alacak 3 adet yeni Ford modelleri duyurulacak. Ford Avrupa patronu Stuart Rowley Mart ayında şunları söylemişti:

Sizi temin ederim ki bu ürünler kesinlikle Ford’lara benzeyecek, Ford’lar gibi sürülecek ve sunduğumuz deneyimler müşterilere benzersiz satın alma ve sahiplik deneyimleri sunacak.

Bu haberimizde sizlere Ford Fiesta modelinin sonlanacağını anlattık. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/confirmed-ford-fiesta-be-axed-2023

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...