Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Motorlu Taşıtlar

Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak

ABD merkezli üreticinin sevilen modelleri arasında yer alan Ford Fiesta (Hindistan gibi ülkelerde Ford Figo hali de var)’ya veda edecek. Rallilerde kullanılmasıyla da dikkat çeken Fiesta ailesi için yolu sonuna gelindi. Peki ya neden? Gelin, “Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak” başlığını aşağıda sizlere teferruatlı olarak anlatalım.

Ford, Fiesta Modelini Kalıcı Olarak Kaldıracak

ABD merkezli üretici bu kararı ile müşterileri üzmüş olabilir fakat firma bunu kendilerinin iyiliği için yaptığına inanıyor.

Ayrıca tek üretimi duracak model Fiesta da değil. Ford S-Max ve Galaxy modelleri de duracak. Firma, 2035 senesine kadar tamamen elektriğe geçeceğini açıkladı. Ancak, bu modellerin yerini alacak 3 adet yeni Ford modelleri duyurulacak. Ford Avrupa patronu Stuart Rowley Mart ayında şunları söylemişti:

Sizi temin ederim ki bu ürünler kesinlikle Ford’lara benzeyecek, Ford’lar gibi sürülecek ve sunduğumuz deneyimler müşterilere benzersiz satın alma ve sahiplik deneyimleri sunacak.

Bu haberimizde sizlere Ford Fiesta modelinin sonlanacağını anlattık. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/confirmed-ford-fiesta-be-axed-2023

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...