Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Final Fantasy XVI, Çıkış Tarihi Yıl Sonundan Önce Açıklanacak!

Final Fantasy XVI gelecek yıl PlayStation 5’te çıkacak ve yıl sonundan önce oyunun tam olarak çıkış yapacağı tarihi öğrenmiş olacağız.

Japon dergisi Famitsu’ya konuşan Yapımcı Naoki Yoshida, oyunun çıkış tarihinin 2022’nin sonundan önce açıklanacağını doğruladı. Ayrıca tekli sürümü olan geleneksel bir oyun üzerinde çalışmanın zorluklarını da yorumladı aynı zamanda oyuna alışması gerektiğini de söyledi.

Final Fantasy XVI İle Alakalı Röportajın Bir Kısmına Aşağıdan Ulaşabilirsiniz:

Final Fantasy XVI

-Bitmek üzere olduğu için çıkış tarihini merak ediyorum. Şu anda “Yaz 2023” olarak ayarlandı ancak belirli çıkış tarihini ne zaman öğreneceğinizi düşünüyorsunuz?

Yoshida: Bilgileri bu yıl içinde tekrar yayımlamayı planlıyoruz, bu yüzden sanırım o zaman söyleyebiliriz. Yazın biteceğini sanmıyorum, bu yüzden çıkış tarihinin ne zaman olacağı pek önemli değil (gülüyor).

Son birkaç yıldır çevrimiçi oyunlar için geliştirme ortamına alışkınım, bu yüzden bu kadar çabuk ustalaşmak zorunda kaldığım için biraz şaşırdım. Fiziksel diskler üretmeyi, onları dünyanın her yerine göndermeyi vb. düşünüyorsanız, mastering yaptıktan sonra birkaç ay fiziksel olarak zaman alıyor. Geliştirme durumu %90 ve %50 dediğimde “Lütfen hemen yayımlayın” diyen sesler çıkacaktır diye düşünüyorum ama öyle durumlar var ki…

Aynı röportajda Final Fantasy XVI Direktörü Hiroshi Katai, oyunun mevcut geliştirme durumundan bahsederek geliştirmenin %95 oranında tamamlandığını söyledi. Ekip, ince ayarlar ve iyileştirmeler yapmak ve hataları düzeltmek için oyunu her gün oynuyor. Görünüşe göre, değişikliklerin neden olduğu olası hatalar nedeniyle bu aşamada hiç kimsenin kod eklemesine izin verilmiyor.

-Bu arada, mevcut gelişme durumu nedir?

Takai : Yaklaşık %95.

-Neredeyse bitti dersek yanlış olmaz.

Takai: Bu doğru. Şu anki durum şu ki, oyunu her gün oynuyoruz, kaba kısımları düzeltiyoruz ve performans veya çizimde kusurları olan kısımları düzeltiyoruz. Gerisi hata düzeltmeden ibaret.

Yoshida: Her neyse, oyunun ölçeği büyük, bu yüzden hata ayıklama çok zaman alıyor. Hemen hemen tüm programcılar, hataları düzeltmek için kodla uğraşıyor.

Takai: Yeni buglar çıkacağı için kod eklemenin yasak olduğuna dair bir uyarı var (gülüyor).

Final Fantasy XVI, 2023 Yazında PlayStation 4’te çıkıyor. Daha fazla bilgi gelir gelmez güncel olarak haberleri yayımlayacağız, bu yüzden en son haberler için bizi takip etmeye devam edin.

Aşkın Ali "shagen" Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...