Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

FIFA 23 Açılmama Sorunu Çözümü

FIFA serisi futbol oyunları bir süredir rakipsiz ilerliyor diyebiliriz. Çünkü en büyük rakibi olan PES tarafı bir süredir büyük bir düşüş yaşıyor. Haliyle insanlar futbol oyunu aradığında FIFA’ya yöneliyor. Bu serinin şu anki en güncel oyunu FIFA 23. Fakat bu oyun maalesef yeni anti hile sistemiyle de birlikte bazı sorunlara sahiplik yapıyor. FIFA 23 açılmama sorunu çözümü kullanıcılar çokça aratılan şeylerden biri. Bugünkü rehberimizde açılmama sorununun olası çözüm yollarını sizler için listeleyeceğiz.

FIFA 23 Açılmıyor Sorunu Çözümleri

FIFA 23 açılmama sorununun birden fazla çözümü var fakat bu çözüm yollarının kesin olarak işe yaramayacağını önceden bildirelim. Çünkü bu sorun cihazdan cihaza, oyunun sürümünden sürümüne değişiklikler gösterecektir. Hatta ileride bu sorun kökten çözülmüş bile olabilir. Fakat 2022 yılının aralık ayı itibarıyla bu sorun çoğu kullanıcıda yaşanıyor ve ciddi anlamda can sıkıyor. Bu rehberimizde olası bazı çözüm yöntemlerini sizlere güncel bir şekilde sunacağız.

1. Oyunun Dosyalarını Doğrulayın / Onarın

Olası çözüm yöntemlerinden ilki FIFA 23’ün dosyalarının doğrulanması ve onarılmasıdır. Oyunu eğer Steam platformu üzerinden satın aldıysanız bunun adı dosyaları doğrulamadır, eğer EA Play ile aldıysanız dosya onarmadır.

FIFA 23 açılmama sorunu çözümlerinden biri olan oyun dosyalarını doğrulama yöntemi

 1. Steam’i açın
 2. Kütüphane sekmesine geçin
 3. FIFA 23’ü seçip sağ tık yapın ve özellikler butonuna tıklayın
 4. Yerel dosyalar sekmesine geçin
 5. “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula…”  seçeneğine tıklayın.

Bu işlem internet hızınıza, bilgisayarınızın hızına göre değişkenlik gösterecektir, fakat genellikle kısa bir tarama sonrasına hatalı, bozuk bir dosya varsa bunu tespit edip tekrar indirecektir.

2. EA Uygulamasını Yönetici Olarak Çalıştırın

EA uygulamasını yönetici olarak çalıştırmak

FIFA 23 açılmama sorununun olası çözümlerinden biri ise EA uygulamasını oyunu açmadan önce yönetici olarak çalıştırmaktır. EA uygulamasını kapatın, daha sonra masaüstü simgesine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra oyunu açıp tekrardan deneyebilirsiniz, bu da bazı kişilerde işe yaramış bir yöntemdir.

3. EA AntiCheat Yazılımını Kaldırmak

FIFA 23 oyununa EA AntiCheat özelliği eklendi. Aslında FIFA 23’ün açılışında sorun çıkartmasının sebebi büyük oranda bu diyebiliriz. Çünkü sistemlerle hâlâ tam olarak uyum sağlayabilmiş değil. Onun için bazen bu yazılımı sistemden kaldırıp tekrar yüklemek işe yaratabiliyor. EA AntiCheat yazılımını ise aşağıda anlattığımız şekilde yönetebilirsiniz.

FIFA 23 açılmama sorunu EA AntiCheat

 1. FIFA 23’ün kurulu olduğu klasöre gidin
 2. “__Installer” yazan klasöre girin
 3. Daha sonra “EAAntiCheat” yazan klasöre girin
 4. “EAAntiCheat.Installer” yazan uygulamaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır’ı seçin
 5. Açılır listeden FIFA 23’ü seçin
 6. Seçtikten sonra “Kaldır” yazan butona basın
 7. Kısa bir süre içerisinde EA AntiCheat yazılımı bilgisayarınızdan kaldırılacaktır
 8. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve FIFA 23’ü tekrar çalıştırın.

2023 GÜNCELLEME

Yeni yamayla birlikte bu yöntemler işe yaramamaya başladı. Yabancı bazı kaynaklarda bir yöntem daha paylaşıldı ve işe yaradığı düşünülüyor.

Oyunun yüklü olduğu klasördeki EAAntiCheat.GameServiceLauncher.exe ve EAAntiCheat.GameServiceLauncher.dll isimli dosyalara sağ tık > Özellikler > Dijital İmzalar > Electronic Arts > Ayrıntılar > Sertifika Yükle > Varsayılan ayarlarla birlikte ileri ileri yaparak işlemi tamamlayın. Bu işlemi yukarıda belirttiğimiz iki dosya için de yapmanız gerekmektedir.

FIFA 23 açılmama sorunu için şu anlık en çok işe çözüm yöntemleri bunlardır. Bunlar kesin bir çözüm değildir, en kesin çözüm EA tarafının bu sorunu düzeltmesi diyebiliriz. Fakat bunların haricinde sizin FIFA 23 açılmama sorun için kendi çözüm yollarınız varsa aşağıdan yorum yap butonuna basarak diğer okuyuculara bildirebilirsiniz.

 

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

19 Yorumlar

19 yorum var

 1. Unbreakable

  Oca 25, 2023 at 23:36

  Günlerdir denemediğim yöntem kalmadı ama sonunda “EAAntiCheat.GameServiceLauncher.dll isimli dosyalara sağ tık > Özellikler > Dijital İmzalar > Electronic Arts > Ayrıntılar > Sertifika Yükle > Varsayılan ayarlarla birlikte ileri ileri yaparak işlemi tamamlayın.” sorunuma çözüm oldu <3

  • Mehmet Yılmaz

   Oca 26, 2023 at 01:39

   Pahalı bir oyun fakat çok uğraştırıyor kullanıcıları. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim 🙂

 2. EMRE

  Oca 27, 2023 at 20:05

  Reis ben uygulama çalışıyor hatası alıyorum nedeni nedir acaba steam dan başka oyunlar açılıyor ama fifa açılmıyor

  • Mehmet Yılmaz

   Oca 27, 2023 at 20:44

   Çalışıyor olarak görünüyorsa yazıda anlattıklarımızı denemeniz gerek. Anti Cheat başlamadığı için oyun açıkmış gibi kalıyor.

   • emre

    Oca 29, 2023 at 10:15

    antichat ekranı açılıyor yükleniyor altındaki mavi ibre yüklendikten sonra birdaha bişey açılmıyor tekrar oyunun üstüne tıkladığımda da uygulama çalışıyor diyor

   • nihat

    Nis 4, 2023 at 12:10

    merhaba ne yaptıysam oyunu açamadım, there’s a problem with your game setup
    diye bir hata alıyordum gittikçe daha farklı hatalara dönüşüyor.
    uzaktan bağlantı versem yardımcı olmanız mümkün müdür

 3. Ali Kerem

  Oca 27, 2023 at 22:23

  Kral bende eskiden EC:203 diye bir hata veriyordu artık o da yok oyuna tıklıyorum saniyesinde çalışır çalışmaz kapanıyor bütün her şeyi denedim olmuyor. Sorunu nasıl çözeceğim yardımcı olur musun ?

  • Mehmet Yılmaz

   Oca 28, 2023 at 01:21

   O konuda bir bilgim yok maalesef.

   • Dozziexp

    May 26, 2023 at 19:22

    Merhaba ben biri ile girerken bu oturum artık mevcut değil hatası veriyor

  • Sami

   Mar 25, 2023 at 19:46

   Fifa 23e gelip uyumluluktan tam ekran iyileşitrmelerini devre dışı bırakı işaretliyse işartli yapma ve uygulaya bas banada öyle oluyordu düzeldi böyle yapınca

  • Harun

   Nis 5, 2023 at 05:36

   MERHABA FIFA 23 satın aldım steamden ama bir türlü açılmıyor. Ya başlangıç ekranında kalıyor. Ya da oyuna bı sekil girsem bile maçı başlat dediğimde hata vermeden oyundan atıyor. İnternetteki her yolu denedim inanın ki. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

   • Mehmet Yılmaz

    Nis 5, 2023 at 14:57

    Merhaba. Oyuna gelen her yamada ilginç sorunlar çıkıyor, biz artık takip edememeye başladık olayları 🙂

 4. furkan

  Mar 2, 2023 at 14:41

  arkadaşlar bende fifa23 steam üzerinden aldım fakat çalışmıyor internette ki tüm şeyleri yaptım hala açılmıyor yardım edebilecek var mı ?

 5. ˈ ᗰö̴s̴վö̴ ˈ

  Nis 16, 2023 at 02:16

  Ben ea dan direk indirmiştim 10 saatlik kullanım verdiğinde sorunsuz çalıştı süre dolunca epic ten indirimli buldum aldım ve epic launcher olmadan asla açılmıyor ki o en fazla da giriş için bir tuşa basın bile değil yani şahsi fikrim başka bir uygulama yada store üzerinden alıp indirmemek büyük ihtimal launcherlar birbiriyle çakışıyor engelliyor gibi sanki. ( EA Çözüm önerisi = gel bas parayı benden al oyunumu kardeş! )

 6. SEFA

  Nis 22, 2023 at 17:57

  KOLAY GELSIN BENIM OLMAYAN BI HATA DAN DOLAYI ATIYOR YANİ KAYIT VERI YERİNE GİRİYORUM VE HIÇBIR HATA VERMEDEN ATIYOR OYUNU SATIN ALDIM OYNADIM 2 GUN SONRASINDA GUNCELLEMEDEN DOLAYI BOYLE OLDU YARDIMCI OLURMUSUNUZ SEVINIRIM bu arada int de gosterılen bırcok ve herşeyi denedim yine de oyuna gıremıyorum

 7. EMİN SATILMIŞ

  Tem 13, 2023 at 09:35

  ABİ BEN BU DOSYANIN BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN İLİŞKİLENDİRİLDİĞİ BİR UYGULAMA YOK LÜTFEN BİR UYGULAMA YÜKLEYİN VEYA ZATEN YÜKLÜYSE VARSAYILAN UYGULAMA AYARLARI SAYFASINDAN İLİŞKİLENDİRİN DİYO TAMAM DİYORUM ONDAN SONRA FİFA 23 İÇİN İŞLEM BAŞLATILAMADI İŞLEM KULLANICI TARAFINDAN İPTAL EDİLDİ (0x4C7) hatasını veriyo yardımcı olursan sevınırım abi teşekkürler

 8. yusuf asaf

  Tem 14, 2023 at 17:20

  hocam selamunalekum eacheating ilk basta mavi bar doluyor ve ea geri atıyordu sonra dier acılımlarda ise mavi bar yoktu onun yerine beyaz doluyordu ve yine ea geri atıyor her turlu seyi yaptım olmuyor lutfen care bulunuz

 9. Göktürk

  Ağu 18, 2023 at 08:48

  We couldn’t find your account info
  Restart the app, sing in online, end select the “ Keep me signed in “ option so you can continue playing game offline.

  Error kod : EC:201

  Çevrim dışı modda böyle bir hata ile karşılaşmaktayım ne denediysem oyunu çevrim dışı modda başlatamadım daha önce başına gelen veya sonu bilen varsa yardımcı olursa sevinirim krize soktu beni.

  • Mehmet Yılmaz

   Ağu 18, 2023 at 12:53

   Çevrimdışı mod konusunda bir fikrim yok maalesef.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...