Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

DLSS 3
DLSS 3

Oyun Haberleri

DLSS 3; Diablo IV Ve Forza Horizon İçin Geliyor!

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2023’te NVIDIA, bir dizi DLSS 3 duyurusu sundu. Beklendiği gibi Redfall, DLSS Çerçeve Üretimini (RTX ve Reflex ile birlikte) destekleyecek ancak bu durum, bugün duyurulan birkaç yeni oyundan yalnızca bir tanesi.

Her şeyden önce, ön sipariş betası yarın başlayacak olan Diablo IV, DLSS 3‘ü destekleyecek. Blizzard’ın Diablo IV Teknik Direktörü Michael Bukowski yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Diablo IV’te sorunsuz oynanışı desteklemek Blizzard için bir önceliktir. NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi donanım ve DLSS 3 üzerinde çalışan Diablo IV’ün yüksek kare hızı bizi heyecanlandırıyor.”

Hem Redfall hem de Diablo IV, ilgili lansmanlar sırasında (2 Mayıs ve 6 Haziran) teknolojiyi destekleyeceğini hali hazırda açıkladı. Maalesef DLSS 3, Diablo IV beta testleri başlayana kadar hazır olmayacak ve bu nedenle kullanıma açılmayacak. Bununla birlikte, ışın izleme teknolojisinden önce oyuna eklenmesi bekleniyor ve bu da sorunsuz yüksek performansın yolunu açıyor diyebiliriz.

Yakında DLSS Frame Generation desteğiyle güncellenecek bir diğer büyük oyun Forza Horizon 5. Playground Games tarafından yapılan açık dünya yarış oyunu, birkaç ay önce DLSS 2 desteği ve ışın izlemeli görüntüler aldı ancak DLSS Süper Çözünürlüğün etkisi oyunun büyük ölçüde CPU’ya bağlı olması nedeniyle pekte bir etkide bulunmadı ve stabil bir şekilde devam etti.

Sweet Bandits Studios’tan Deceive Inc. (21 Mart’ta çıkacak), Heart Core’dan Gripper (29 Mart’ta çıkacak) ve Merge Games’ten Smalland: Survive the Wilds (ayrıca çıkacak) gibi birkaç küçük oyun da DLSS desteği sağlıyor.

Son olarak, NVIDIA DLSS 3; Unreal Engine 5.2 sürümüne entegre edilecek. Epic Games’in ilgili birimden sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Penwarden şunları söyledi:

NVIDIA DLSS 3, gerçekten etkileyici çerçeve oluşturma teknolojisi sunuyor ve Unreal Engine 5.2 eklentisi, geliştiricilere oyunlarının kalitesini ve performansını artırmak için harika bir deneyim sağlıyor.”

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...