Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Discord’da Gürültü Azaltma Nasıl Yapılır?

Discord platformu kısa süre içerisinde büyük başarılara imza attı diyebiliriz. Çok büyük topluluklar artık sohbet için Discord’u tercih ediyor. Haliyle günümüzde çok popüler bir uygulama oldu. Mobil tarafa da uyumlu olması bu etkiyi yükseltiyor. Discord kullanan kişilerin merak ettiği şeylerden biri ise Discord gürültü azaltma nasıl yapılır? Bu soru çokça soruluyor ve cevabı aslında oldukça basit. Gelin bu sorunun çözümüne birlikte bakalım.

Discord Krisp Ne Demek?

Discord gürültü azaltma nasıl yapılır sorusuna geçmeden önce bu teknolojiyi sağlayan şeyi, yani Discord Krisp ne demek buna bakalım. Discord Krisp bir gürültü filtreleme yazılımıdır. Fakat bu yazılım makine öğrenme, yani yapay zekadan gücünü alıyor. Yoğun ortamlarda bile arka plan gürültülerini büyük ölçüde kesmeyi başaran bir teknoloji. Bu teknoloji Discord’a entegre edildiği için dilediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz.

Discord Gürültü Azaltma Nasıl Aktif Edilir? (Krisp)

Discord’un gürültü engelleme teknolojisinin adı “Krisp” bunu aktif etmek ise aslında oldukça kolay bir işlem. Bir sesli sohbet kanalına girdikten sonra sol alttan yukarıda kırmızı kutu içerisine aldığımız butona basın.

Daha sonra yukarıdaki gibi ufak bir sekme açılacak. Burada sağ üstte gösterdiğimiz şekilde Krisp teknolojisini aktif edin. Gördüğünüz üzere Discord’da gürültü azaltmayı aktif etmek oldukça kolay bir işlem.

Ayrıca bu teknolojiyi sadece gürültülü ortamlarda kullanmanız öneriliyor. Gürültünün olmadığı bir ortamda kendi sesinizi bozabiliyor. 

Discord Gürültü Azaltma Kendi Kendine Kapanıyor

Bu gürültü azaltma teknolojisinin kendi kendine kapandığı kullanıcılar tarafından bildiriliyor. Fakat aslında bu bir sorun değil. Bu teknoloji işlemcinizi yorabilen bir teknoloji. Sisteminiz çok yüksek değilse işlemci kullanımını artırabiliyor. Eğer işlemci kullanımınız çok yüksek seviyelere çıkarsa bu teknoloji otomatik olarak kapatılıyor. Bu yüzden tekrar devreye almanız gerekecektir.


 

Bugünkü rehberimizde Discord Gürültü Azaltma Nasıl Yapılır? Discord Krisp ne demek? Gibi sıkça sorulan sorulara yanıt bulduk.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...