Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Discord’da Gürültü Azaltma Nasıl Yapılır?

Discord platformu kısa süre içerisinde büyük başarılara imza attı diyebiliriz. Çok büyük topluluklar artık sohbet için Discord’u tercih ediyor. Haliyle günümüzde çok popüler bir uygulama oldu. Mobil tarafa da uyumlu olması bu etkiyi yükseltiyor. Discord kullanan kişilerin merak ettiği şeylerden biri ise Discord gürültü azaltma nasıl yapılır? Bu soru çokça soruluyor ve cevabı aslında oldukça basit. Gelin bu sorunun çözümüne birlikte bakalım.

Discord Krisp Ne Demek?

Discord gürültü azaltma nasıl yapılır sorusuna geçmeden önce bu teknolojiyi sağlayan şeyi, yani Discord Krisp ne demek buna bakalım. Discord Krisp bir gürültü filtreleme yazılımıdır. Fakat bu yazılım makine öğrenme, yani yapay zekadan gücünü alıyor. Yoğun ortamlarda bile arka plan gürültülerini büyük ölçüde kesmeyi başaran bir teknoloji. Bu teknoloji Discord’a entegre edildiği için dilediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz.

Discord Gürültü Azaltma Nasıl Aktif Edilir? (Krisp)

Discord’un gürültü engelleme teknolojisinin adı “Krisp” bunu aktif etmek ise aslında oldukça kolay bir işlem. Bir sesli sohbet kanalına girdikten sonra sol alttan yukarıda kırmızı kutu içerisine aldığımız butona basın.

Daha sonra yukarıdaki gibi ufak bir sekme açılacak. Burada sağ üstte gösterdiğimiz şekilde Krisp teknolojisini aktif edin. Gördüğünüz üzere Discord’da gürültü azaltmayı aktif etmek oldukça kolay bir işlem.

Ayrıca bu teknolojiyi sadece gürültülü ortamlarda kullanmanız öneriliyor. Gürültünün olmadığı bir ortamda kendi sesinizi bozabiliyor. 

Discord Gürültü Azaltma Kendi Kendine Kapanıyor

Bu gürültü azaltma teknolojisinin kendi kendine kapandığı kullanıcılar tarafından bildiriliyor. Fakat aslında bu bir sorun değil. Bu teknoloji işlemcinizi yorabilen bir teknoloji. Sisteminiz çok yüksek değilse işlemci kullanımını artırabiliyor. Eğer işlemci kullanımınız çok yüksek seviyelere çıkarsa bu teknoloji otomatik olarak kapatılıyor. Bu yüzden tekrar devreye almanız gerekecektir.


 

Bugünkü rehberimizde Discord Gürültü Azaltma Nasıl Yapılır? Discord Krisp ne demek? Gibi sıkça sorulan sorulara yanıt bulduk.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...