Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür?

2015 yılında çıkış yapan ve özellikle oyuncuların ilgisini çekecek yenilikler ve güncelleştirmeler getirerek günümüzün en popüler konuşma platformlarından birisi haline gelen Discord‘da zaman zaman arkadaşlarımızla konuşmak istediğimizde bitiş noktası bekleniyor benzeri bağlantı hatalarıyla karşılaşabiliyoruz.

Discord bitiş noktası bekleniyor hatası genellikle sunucu kaynaklı olsa da zaman zaman kullanıcı kaynaklı olduğu da olabiliyor. Bu rehberimizde sizlere “Discord bitiş noktası bekleniyor hatası nasıl çözülür?“, “Discord bitiş noktası bekleniyor hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve “Discord bitiş noktası bekleniyor hatası çözüm” yöntemlerini sunacağız.

Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası Çözüm Yöntemleri

Ağ bağlantınızı kontrol etmek, Discord’u yeniden başlatmak gibi basit çözümleri zaten denediyseniz deneme yanılma yöntemi ile sırasıyla aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyerek size uygun olan çözümü bulmalısınız.

 • Discord Sunucusunu Değiştirmek
 • Discord Web Sürümünü Kullanmak
 • Bir Sunucu Üzerinden Konuşmak
 • DNS Ayarlarını Temizlemek
 • DNS Adresi Değiştirmek

Discord Sunucusunu Değiştirmek

Discord konuşmasına girdikten sonra sağ üstte bulunan “bölge” seçeneğini “Avrupa” veya “Rusya” olarak değiştirin. Sorun sunucu kaynaklıysa bu iki sunucudan birisi mutlaka sorununuzu çözecektir. Aksi taktirde diğer yöntemleri denemeye devam edin.

Discord Web Sürümünü Kullanma

Discord’un web sitesinden konuşmayı deneyebilirsiniz, bu şekilde sorunun uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz. Sorunsuz şekilde konuşabilmeniz halinde Discord uygulamasını silip yeniden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Bir Sunucu Üzerinden Konuşmak

Biz de dahil olmak üzere bir çok kullanıcı bu hatayla karşılaştığında genellikle bir sunucu üzerinden konuşarak bu hatayı atlatabiliyor. Arkadaşlarınızla ortak bir sunucuya girebilir veya yeni bir sunucu kurarak konuşmayı deneyebilirsiniz.

DNS Ayarlarını Temizlemek

 1. Ekranınızın sağ altında bulunan Discord ikonuna sağ tıklayıp “Quit Discord” seçeneğine tıklayarak Discord’u tamamen kapatın.
 2. Windows tuşu + X” kombinasyonunu tuşlayın ve açılan menüden “Windows PowerShell” seçeneğini seçin.
 3. Açılan PowerShell penceresine “ipconfig /flushdns” yazın ve Enter tuşuna basın.

DNS Adresi Değiştirmek

 

 1. Windows tuşu + X” kombinasyonunu tuşlayın ve “Ağ Bağlantıları” seçeneğine tıklayın.
 2. Açılan ayarlar penceresinden “Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” butonuna tıklayın.
 3. Ardından kullandığınız internete sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine basın.
 4. Açılan özellikler penceresinden “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” protokolünü bulun ve üzerine tıklayıp “Özellikler” seçeneğine basın.
 5. Açılan pencereden “Aşağıda DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğine tıklayın ve 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak ayarlayın.

Bu rehberimizde sizlere “Discord bitiş noktası bekleniyor hatası nasıl çözülür?“, “Discord bitiş noktası bekleniyor hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve “Discord bitiş noktası bekleniyor hatası çözüm” yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Oyun Haberleri

Oyun dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6‘nın çıkış tarihi ve Xbox Game Pass ile...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...