Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Dev Bütçeli Yeni Yerli Dijital Platform Geliyor!!

Ülkemizde şuanda birçok yerli dijital içerik platformu bulunuyor. Yerli dijital içerik platformlarımızın arasında ise şüphesiz en büyük olanı Blu TV diyebiliriz. Kendine has içeriklere ve yabancı yapımlara yer veren platform, ne yazık ki hedeflenene ulaşmayı başaramadı ve globalde ses getirmeyi başaramadı.

Geçtiğimiz aylarda TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’nda Dezenformasyon Çağında Kamu Yayıncılığı konulu konuşması sırasında TRT‘nin Netflix‘e rakip bir dijital içerik platformu üzerinde planlar yaptığını açıklamıştı. Yapılan duyuru sonrası ise planların ne yönde ilerlediği ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Yeni Yerli Platform Geliyor

Ancak egirişim‘in sosyal medya hesaplarından ortaya attığı iddialara göre, ülkemizde yeni bir dijital içerik platformu için çalışmalar hızla devam ediyor. Kaynaklardan elde edilen bilgilere göreyse bu platform için ayrılan bütçe 65 milyon dolar.

egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü, LikedIn hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. “Kaynağından edindiğim önemli bir bilgiye göre Netflix, Gain, BluTV gibi yerli bir dijital platform kuruluyor. Rtük lisans belgesini de gördüm, adı da belli. Bütçesi 65 milyon dolarmış. Tüm detayları bayramdan sonra paylaşacağım.” açıklamasında bulundu.

Şuan için bu platformun ne olduğu bilinmiyor. TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, tarafından duyurusu yapılan yerli platform olabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak; egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...