Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Dev Bütçeli Yeni Yerli Dijital Platform Geliyor!!

Ülkemizde şuanda birçok yerli dijital içerik platformu bulunuyor. Yerli dijital içerik platformlarımızın arasında ise şüphesiz en büyük olanı Blu TV diyebiliriz. Kendine has içeriklere ve yabancı yapımlara yer veren platform, ne yazık ki hedeflenene ulaşmayı başaramadı ve globalde ses getirmeyi başaramadı.

Geçtiğimiz aylarda TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’nda Dezenformasyon Çağında Kamu Yayıncılığı konulu konuşması sırasında TRT‘nin Netflix‘e rakip bir dijital içerik platformu üzerinde planlar yaptığını açıklamıştı. Yapılan duyuru sonrası ise planların ne yönde ilerlediği ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Yeni Yerli Platform Geliyor

Ancak egirişim‘in sosyal medya hesaplarından ortaya attığı iddialara göre, ülkemizde yeni bir dijital içerik platformu için çalışmalar hızla devam ediyor. Kaynaklardan elde edilen bilgilere göreyse bu platform için ayrılan bütçe 65 milyon dolar.

egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü, LikedIn hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. “Kaynağından edindiğim önemli bir bilgiye göre Netflix, Gain, BluTV gibi yerli bir dijital platform kuruluyor. Rtük lisans belgesini de gördüm, adı da belli. Bütçesi 65 milyon dolarmış. Tüm detayları bayramdan sonra paylaşacağım.” açıklamasında bulundu.

Şuan için bu platformun ne olduğu bilinmiyor. TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, tarafından duyurusu yapılan yerli platform olabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak; egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

İnceleme

Bugünkü incelememizin 2 farklı konuğu bulunuyor. Bugün, sizler için AMD Ryzen 9 7950X ve AMD Ryzen 5 7600X model yeni işlemcilerin yazılı incelemesini gerçekleştiriyoruz....

İnceleme

Toplama oyuncu bilgisayarı inceleme serimize İncehesap “Crown” sistemle birlikte devam ediyoruz. Bu sistem aslında Nvidia ekran kartı kullanmak isteyenlerin tercih edeceği sistemlerden biri. Yani...

Teknoloji Haberleri

Intel, merakla beklenen “Raptor Lake” kod adlı 13. nesil işlemcilerini en sonunda resmi olarak tanıttı! Bu lansman AMD Ryzen 7000 serisi işlemcilerin NDA’inin kalkmasından...

Oyun Haberleri

Bu yazın başlarında PS5 üzerinden piyasaya sürülen yeni Spiderman oyunu  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in pc sürümü içinde fragman yanınlandı. Açıkçası Miles Morales, PS5’te zaten...