Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Dev Bütçeli Yeni Yerli Dijital Platform Geliyor!!

Ülkemizde şuanda birçok yerli dijital içerik platformu bulunuyor. Yerli dijital içerik platformlarımızın arasında ise şüphesiz en büyük olanı Blu TV diyebiliriz. Kendine has içeriklere ve yabancı yapımlara yer veren platform, ne yazık ki hedeflenene ulaşmayı başaramadı ve globalde ses getirmeyi başaramadı.

Geçtiğimiz aylarda TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uluslararası Genç İletişimciler Forumu’nda Dezenformasyon Çağında Kamu Yayıncılığı konulu konuşması sırasında TRT‘nin Netflix‘e rakip bir dijital içerik platformu üzerinde planlar yaptığını açıklamıştı. Yapılan duyuru sonrası ise planların ne yönde ilerlediği ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Yeni Yerli Platform Geliyor

Ancak egirişim‘in sosyal medya hesaplarından ortaya attığı iddialara göre, ülkemizde yeni bir dijital içerik platformu için çalışmalar hızla devam ediyor. Kaynaklardan elde edilen bilgilere göreyse bu platform için ayrılan bütçe 65 milyon dolar.

egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü, LikedIn hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. “Kaynağından edindiğim önemli bir bilgiye göre Netflix, Gain, BluTV gibi yerli bir dijital platform kuruluyor. Rtük lisans belgesini de gördüm, adı da belli. Bütçesi 65 milyon dolarmış. Tüm detayları bayramdan sonra paylaşacağım.” açıklamasında bulundu.

Şuan için bu platformun ne olduğu bilinmiyor. TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, tarafından duyurusu yapılan yerli platform olabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak; egirişim’in kurucusu Hilmi Öğütçü

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta olduğu gibi bu hafta da oyunseverlere muhteşem bir sürprizle geldi. Bu haftanın gözdesi 140 TL değerindeki “Deliver Us Mars” adlı...

Teknoloji Haberleri

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Matrix GeForce RTX™ 4090 modeliyle mevcut ekran kartları arasında kutudan çıkar çıkmaz en yüksek saat hızı performansını sunarak...

Telefon Haberleri

Samsung’un yeni orta segment akıllı telefonu Galaxy A35’in özellikleri sızdırıldı. Cihaz, damla çentik tasarımını bırakarak delikli tasarımı benimseyecek. Ayrıca 120hz yenileme hızına sahip 6.6...

Oyun Haberleri

GTA 5’in çıkışının üzerinden tam 10 yıl geçti ve Rockstar Games‘in GTA 6’yı tanıtmasına sayılı günler kaldı. Gelişmeler heyecanla beklenirken, Rockstar Games’in oyuncuları heyecanlandırmak...