Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Denuvo Sürücü Hata Kodu 2148204812 Nasıl Çözülür?

Denuvo sürücü hata kodu 2148204812, Windows 11 ve Windows 10 bilgisayarlarda oyun başlatırken veya oyun oynarken kullanıcılar tarafından sıklıkla karşılaşılır. Pro Evolution Soccer ve Football Manager, bu sorunu sıklıkla gösteren iki oyundur. Bir çok kullanıcı için bu durum hayal kırıklığı oluşturdu. Bu rehberimizde, Denuvo Sürücü Hata Kodu 2148204812 Nasıl Çözülür? sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağız.

Sürücüler, özellikle Windows’ta performansı ve uyumluluğu geliştirmek için tasarlanmıştır. Pek çok tüketici, adında “sürücü” kelimesi geçtiği için Denuvo’nun bir sürücü olduğuna inanıyor. Ancak durum böyle değil. Denuvo, bir yazılımın belirli dosyaları veya bileşenleri üzerinde korsanlığı ve istenmeyen kurcalamayı önlemek için mühendisler tarafından oluşturulan bir yazılım parçası veya bir koruma aracıdır ve DRM’den (Dijital Haklar Yönetimi) sorumludur. Bazen, oyunu veya herhangi bir yazılımı açarken Denuvo sürücüsü başlatılamadı. Hata kodu: 2148204812 hata mesajı ile karşılaşılır ve kullanıcılar oyunlara veya yazılımlara erişemez hale gelir.

Denuvo Sürücü Hatası ile Neden Karşılaşılır? 

Her şeyden önce, bir yazılım çakışması olabilir (Valorant Vanguard’ın hile karşıtı motoru). Bu nedenle, onu kaldırmak sorunu çözebilir. Diğer durumlarda, hata bir korsan programının işareti olabilir. Ek olarak, aynı hata kodu farklı bir mesajla da karşınıza çıkabilir, resmi olarak, “Bir sertifika yayıncısı tarafından açıkça iptal edildi. Hata Kodu 2148204812”. Bu örnekte, belirli bir uygulama içindeki bir sertifikanın yanlış bir doğrulama süreciyle de ilgili olmasına rağmen, sorunun temel nedeni tamamen farklıdır. Bu hata kurumsal ortamlarda daha yaygındır. (imza düzenleyiciyle ilgili sorunlar)

Denuvo Sürücü Hata Kodu 2148204812

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce bilgisayarınızı yeniden başlatmanız en iyisidir. Bu eylem, işletim sistemini yeniler ve soruna neden olabilecek tüm bozuk geçici verileri kaldırır. Önbelleğe alınmış verilerle ilgili bir sorundan Steam programıyla ilgili bir soruna kadar bu soruna neden olabilecek bir çok faktör vardır.

  • Programı Yeniden Yükleme
  • Vanguard Uninstaller veya Valorant’ın Kaldırılması
  • Vanguard Uninstaller veya Valorant’ın Kaldırılması
  • Virüs Taraması Yapılması
  • İlgili Programın Destek Ekibi ile İletişime Geçilmesi

Programı Yeniden Yükleme

Denuvo Sürücü Hata Kodu 2148204812 için en bilinen çare programı yeniden yüklemektir. Ancak, bu seçeneği seçerseniz, özellikle de yedeklemediyseniz, kullanıcı verilerinizi bırakmanız gerekir. Devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım : Masaüstünde sol altta bulunan Başlat menüsündeki arama sekmesine Denetim Masası yazılarak veya klavyede Windows ve R tuşlarına aynı anda basılarak açılan Çalıştır ekranın kısmına control panel yazılıp Tamam butonuna tıklanarak Denetim Masası açılır.

2. Adım : Denetim Masasında Program Ekle / Kaldır’a tıklanır.

3. Adım : Açılan Program Ekle / Kaldır penceresinde program seçilerek sağ tıklanır ve Kaldır butonuna tıklanır.

Vanguard Uninstaller veya Valorant’ın Kaldırılması

Valorant, yazılım uyumsuzluğunun bir sonucu olarak 2148204812 hata koduna neden olabilir. Valorant’ın hile karşıtı motoru Vanguard, çekirdek düzeyinde kuruludur (esas olarak bir kök kullanıcı takımıdır ve güvenlik ve gizlilik nedenleriyle yoğun bir şekilde eleştirilmiştir). Bunların ikisini de kaldırmalısınız ve Denuvo sürücü sorununuz, bunu yaptığınız anda çözülmelidir.

En Son Windows Güncellemesini Kaldırılması

Bazı senaryolarda bir Windows güncellemesinden sonra hatanın yaşanmaya başladığı görülmüştür. Böyle bir durumda, en son güncellemeyi kaldırmak sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bunun zaman sınırlamaları nedeniyle her zaman mümkün olmadığını unutmayın. Ayrıca yazılım açıkları nedeniyle sisteminizi güncel tutmamanız tavsiye edilir, bu nedenle bu yöntemi kalıcı bir çözüm olarak düşünmemelisiniz.

1. Adım : Masaüstünde sol altta bulunan Başlat menüsündeki arama sekmesine Denetim Masası yazılarak veya klavyede Windows ve R tuşlarına aynı anda basılarak açılan Çalıştır ekranın kısmına control panel yazılıp Tamam butonuna tıklanarak Denetim Masası açılır.

2. Adım : Denetim Masasında Program Ekle / Kaldır’a tıklanır.

3. Adım : Sol menüdeki Yüklü Güncellemeleri Görüntüle seçeneğine tıklanır.

4. Adım : Yüklenen tüm güncellemeler burada tarihe göre sıralanır.

5. Adım : En tarihlilere  sağ tıklanır ve Kaldır butonuna tıklanır.

6. Adım : İşlemler tamamlanana kadar bilgisayar kapatılmamalıdır. Güncelleştirme kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılmalıdır.

Virüs Taraması Yapılması 

Microsoft virüs konusunda işletim sistemine gömülü olan Windows Defender ve Windows Güvenlik Duvarı‘nı sunuyor olsa bile bu uygulamalar haricinde bir profesyonel antivirüs programı kullanılması gerekmektedir. Eğer bir antivirüs programınız yok ise öncelikle bir antivirüs programı indirilmesi gerekmektedir.

Ardından antivirüs programı ile öncelikle geniş kapsamlı bir virüs taraması yapılması gerekmektedir. Virüs taraması tamamlandığında eğer virüs tespit edilen dosyalar bulunur ise bu dosyaların bilgisayardan kaldırılması gerekmektedir. Windows 10 bilgisayardan virüs temizleme işlemleri yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Programın Destek Ekibi ile İletişime Geçilmesi

Yukarıda belirtilen adımlardan hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, bununla ilgili olarak oyun desteğine başvurabilirsiniz. Ayrıca, geçici bir çözüm olarak, Windows’un en son sürümünü kaldırmayı veya yeniden yüklemeyi deneyebilir ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Sorunla karşılaştığınız belirli oyunun oyun desteği ile iletişime geçebilir ve ilgili bilgileri gönderebilirsiniz; onlar sorunu çözebilirler. Ancak o zamana kadar diğer resmi olmayan veya denenmemiş yöntemleri denememelisiniz.


Bu rehberimizde sizlerle oyun yüklerken karşılaştığımız Denuvo Sürücü Hata Kodu 2148204812 Nasıl Çözülür? sorusunun yanıtlarını paylaştık. Bu adımları size yardımcı olmadıysa veya çözüm adımları ile ilgili sorularınız varsa sitemize yorum bırakabilirsiniz.

Yazar

İTÜ Fizik Mühendisliği öğrencisi olan Elif Ersoy, yaklaşık 5 yıldır sunucu ve bilgisayar işletim sistemleri üzerine çalışmalarını sürdürmekte olup; kariyerine İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda devam etmektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nde günlük yaşamımızda neredeyse her kullanıcının karşılaştığı problemler üzerine içerik editörlüğü görevini yürütmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...