Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion
Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

Oyun Haberleri

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion İçin Çıkış Tarihi Onaylandı!

Square Enix nihayet Crisis Core’un remaster’ının tam çıkış tarihini duyurdu. Crisis Core: Final Fantasy 7 , PSP için ilk olarak Eylül 2007’de Japonya’da piyasaya sürüldü. Oyun, Final Fantasy 7’nin Cloud Strife’ının akıl hocası Zach Fair’i takip ediyor ve paramiliter grup SOLDIER tarafından kayıp ajan Genesis Rhapsodos’u bulmakla görevlendiriliyor.

Oyunumuz, Final Fantasy 15’in başrol oyuncusu Hajime Tabata tarafından yönetiliyor ve aynı zamanda orijinal Final Fantasy 7 yönetmeni Tetsuya Nomura karakter tasarımcısı olarak görev alıyor.

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

Belirsiz bir “Winter 2022” adı verilen çıkış tarihini aldıktan sonra Square Enix, Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion için tam çıkış tarihini açıkladı. Duyuru, bugünkü Nintendo Direct sırasında yapıldı.

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion’ın 13 Aralık 2022’De Nintendo Switch’e Çıkacağı Açıklandı!

Oyun ayrıca PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S‘de yayınlanacak. Bu gelişme sayesinde ilk defa PlayStation dışı platformlarda ve ev konsollarında da çıkış yapacak.

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion; oyuncularla yeniden yapılan seslendirme, yeniden yapılanmaya daha iyi uyum sağlamak için yeniden yapılan görseller ve tamamen elden geçirilmiş bir dövüş sistemi de dahil olmak üzere Square Enix’in olağan bir yeniden düzenleme çalışmasının ötesine geçiyor.

En çok problem yaratan ve dezavantaj olarak görülen; eylemleri çok rastgele hale getiren yuvarlanan slot tabanlı bir savaş sistemi kullanması nedeniyle lansmanında eleştiri aldı. Remake, slot sistemini entegre etmeye devam edecek, ancak aynı zamanda Final Fantasy 7 Remake’e benzer daha fazla aksiyona dayalı dövüş kullanacak .

Aşkın Berbergil, 2003 yılında Ankara'da dünyaya gözlerimi açtım, başta Donanım Arşivi olmak üzere birçok yerde E-spor ve Gaming üzerine Editörlük yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavı çalışmalarıma devam ediyorum. Profilimde bulunan sosyal medya hesaplarımı da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...