Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Compulsion Games’in Yeni Oyunu “South of Midnight” Tanıtıldı

Compulsion Games, Xbox Games Showcase etkinliğinde merakla beklenen yeni oyunu South of Midnight için yeni bir fragman yayınladı. Bu fragman, oyunseverlere hem büyüleyici oynanış mekaniklerini hem de bazı etkileyici yaratıkları tanıttı.

South of Midnight Tanıtıldı

South of Midnight

South of Midnight, ilk olarak geçen yılki Xbox Showcase’de kısa bir fragmanla tanıtıldı ve o zamandan beri hayranlar tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. We Happy Few ve Contrast gibi başarılı yapımlara imza atan Compulsion Games’in yeni oyunu, Güney Amerika’da geçen ve baş kahramanı Hazel’ı konu alan yepyeni bir IP olarak dikkat çekiyor.

  • Hazel’in Hikayesi ve Olay Örgüsü

South of Midnight, Amerika’nın Güney bölgesinde geçen ve Hazel adında genç bir kadının başrolünde olduğu bir üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunudur. Fragman, Hazel’ın kayıp annesini bulmak için çıktığı destansı yolculuğa odaklanıyor. Hazel’ın sesiyle açılan fragmanda, annesinin hayatta olup olmadığını sorguladığını duyuyoruz. Buna cevap veren bir diğer ses ise Hazel’a, annesinin hala savaşmakta olduğuna dair umut veriyor.

Hazel, memleketi Prospero’yu kasıp kavuran bir kasırganın ardından gerçeklik ile fantezinin iç içe geçtiği bu dünyada mitosları keşfetmeye ve Güney folklorunun kadim yaratıklarıyla yüzleşmeye başlar. Hazel, yeni kazandığı Dokumacı yetenekleriyle kopmuş bağları ve ruhları onarırken, kendi ailesinin geçmişine dair sırları da ortaya çıkarır.

South of Midnight, sadece büyüleyici hikayesi ve derin karakter gelişimiyle değil, aynı zamanda ustalıkla hazırlanmış görsel stili, dokunaklı hikaye anlatımı ve sürükleyici müzikleriyle de dikkat çekiyor. Yemyeşil ve aynı zamanda çürümüş Prospero ilçesi, keşfedilecek zengin ve karmaşık bir tarih sunuyor. Oyuncular, Hazel’ın macerasında hem kendi kimliğini hem de annesini bulma yolculuğuna tanık olacaklar.

South of Midnight, 2025 yılında Xbox Series X/S ve PC platformları için piyasaya sürülecek, ancak henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...