Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Call of Duty: Black Ops 6 Oynayabilmek İçin Her Zaman Çevrimiçi Olmanız Gerekiyor

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 6, Xbox Games Showcase etkinliğinde geniş bir tanıtım yaptı ve ardından düzenlenen detaylı bir etkinlikte oyun hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Bu yeni oyun, heyecan verici çok oyunculu hareket sistemleri ve klasik hale gelmiş zombi moduyla dikkat çekiyor. Ancak, oyunun en dikkat çeken ve tartışmalara yol açan özelliği, her zaman çevrimiçi olma gerekliliği oldu.

Call of Duty: Black Ops 6

Call of Duty: Black Ops 6

Call of Duty: Black Ops 6, 25 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde, oyuncuların hangi oyun modunu oynarlarsa oynasınlar, sürekli bir internet bağlantısına sahip olmaları gerekecek. Bu durum, tek oyunculu kampanya modunu oynarken bile geçerli olacak. Activision bu gerekliliği, “En yüksek kalitede görseller sunmak ve oyunun sabit diskinizdeki genel depolama alanını azaltmak için Call of Duty: Black Ops 6, tüm oyun modlarında doku akışını kullanacak” şeklinde açıkladı.

Bu karar, özellikle zayıf internet bağlantısına sahip olan oyuncular veya bağlantı sorunları yaşayabilecek olanlar için oyunu erişilemez hale getirebilir. Activision, sürekli çevrimiçi olma ihtiyacını, doku akışı teknolojisinin kullanımı ve yüksek kaliteli görsellerin sağlanması için gerekli olduğunu belirtti.

Call of Duty: Black Ops 6, serinin önceki oyunları gibi büyük depolama gereksinimleriyle dikkat çekiyor. Xbox’ın mağaza sayfasında yer alan bilgilere göre, oyun tamı tamına 309,85 GB depolama alanına ihtiyaç duyacak. Bu devasa boyut, birçok oyuncunun sabit disklerinde ciddi yer açmaları gerektiği anlamına geliyor.

Oyunun tanıtımında, yeni çok oyunculu hareket sistemleri ve zombi modu üzerinde duruldu. Çok oyunculu mod, oyunculara daha dinamik ve akıcı bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. Zombi modu ise, serinin hayranları tarafından büyük ilgi gören klasik bir unsur olarak geri dönüyor.

Call of Duty: Black Ops 6, 25 Ekim’de Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Oyunun, 1. gününde Xbox Game Pass’e eklenen ilk Call of Duty oyunu olması, serinin hayranları için büyük bir avantaj. Game Pass aboneleri, oyuna ek bir ücret ödemeden erişim sağlayabilecekler.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...